Schotland » League Cup 2021/2022 » Programma
Groep A |
10.07.2021 |
16:00 |
Cove Rangers |
- |
Stirling Albion FC |
2:3 (0:1)
|
|
|
16:00 |
Peterhead FC |
- |
Heart of Midlothian |
0:2 (0:1)
|
|
13.07.2021 |
20:45 |
Heart of Midlothian |
- |
Cove Rangers |
3:0 (2:0)
|
|
|
20:45 |
Inverness CT |
- |
Peterhead FC |
2:0 (0:0)
|
|
17.07.2021 |
16:00 |
Inverness CT |
- |
Stirling Albion FC |
2:3 (1:2, 2:2) d.p.
|
|
|
16:00 |
Peterhead FC |
- |
Cove Rangers |
3:1 (2:1)
|
|
20.07.2021 |
20:45 |
Cove Rangers |
- |
Inverness CT |
3:1 (2:0)
|
|
|
20:45 |
Stirling Albion FC |
- |
Heart of Midlothian |
0:2 (0:1)
|
|
24.07.2021 |
16:00 |
Stirling Albion FC |
- |
Peterhead FC |
3:1 (2:1)
|
|
25.07.2021 |
18:15 |
Heart of Midlothian |
- |
Inverness CT |
1:0 (0:0)
|
|
Groep B |
09.07.2021 |
20:45 |
Kelty Hearts |
- |
Dundee United |
0:1 (0:0)
|
|
10.07.2021 |
16:00 |
Elgin City |
- |
Arbroath FC |
0:1 (0:0)
|
|
14.07.2021 |
20:45 |
Arbroath FC |
- |
East Fife FC |
2:0 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Dundee United |
- |
Elgin City |
6:1 (4:1)
|
|
17.07.2021 |
16:00 |
Dundee United |
- |
Arbroath FC |
1:0 (1:0)
|
|
|
16:00 |
Kelty Hearts |
- |
East Fife FC |
3:0 (2:0)
|
|
20.07.2021 |
20:45 |
East Fife FC |
- |
Dundee United |
0:1 (0:1)
|
|
|
20:45 |
Elgin City |
- |
Kelty Hearts |
1:3 (1:0)
|
|
24.07.2021 |
16:00 |
Arbroath FC |
- |
Kelty Hearts |
3:2 (1:2)
|
|
|
16:00 |
East Fife FC |
- |
Elgin City |
2:3 (2:2)
|
|
Groep C |
10.07.2021 |
|
Forfar Athletic |
- |
Ross County FC |
3:0 Toeg. |
|
|
16:00 |
Montrose FC |
- |
Brora Rangers FC |
3:0 (2:0)
|
|
13.07.2021 |
20:45 |
Dundee FC |
- |
Brora Rangers FC |
4:0 (2:0)
|
|
|
20:45 |
Forfar Athletic |
- |
Montrose FC |
5:4 (0:0, 0:0) d.p.
|
|
17.07.2021 |
16:00 |
Brora Rangers FC |
- |
Forfar Athletic |
0:1 (0:0)
|
|
18.07.2021 |
|
Ross County FC |
- |
Dundee FC |
0:3 Toeg.
|
|
21.07.2021 |
20:45 |
Brora Rangers FC |
- |
Ross County FC |
0:1 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Montrose FC |
- |
Dundee FC |
0:2 (0:0)
|
|
24.07.2021 |
16:00 |
Dundee FC |
- |
Forfar Athletic |
5:2 (3:0)
|
|
|
16:00 |
Ross County FC |
- |
Montrose FC |
4:1 (2:0)
|
|
Groep D |
10.07.2021 |
16:00 |
Brechin City FC |
- |
Livingston FC |
0:3 (0:1)
|
|
|
16:00 |
Cowdenbeath FC |
- |
Raith Rovers |
0:1 (0:1)
|
|
13.07.2021 |
20:45 |
Alloa Athletic |
- |
Cowdenbeath FC |
0:1 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Raith Rovers |
- |
Brechin City FC |
4:0 (1:0)
|
|
17.07.2021 |
16:00 |
Alloa Athletic |
- |
Livingston FC |
2:1 (0:0)
|
|
|
16:00 |
Cowdenbeath FC |
- |
Brechin City FC |
3:2 (2:0)
|
|
20.07.2021 |
20:45 |
Brechin City FC |
- |
Alloa Athletic |
1:0 (0:0)
|
|
21.07.2021 |
20:45 |
Livingston FC |
- |
Raith Rovers |
6:5 (0:0, 0:0) d.p.
|
|
24.07.2021 |
16:00 |
Livingston FC |
- |
Cowdenbeath FC |
3:1 (2:1)
|
|
|
16:00 |
Raith Rovers |
- |
Alloa Athletic |
5:4 (0:0, 0:0) d.p.
|
|
Groep E |
09.07.2021 |
20:45 |
Edinburgh City FC |
- |
Hamilton Academical |
0:1 (0:1)
|
|
10.07.2021 |
16:00 |
Albion Rovers |
- |
Ayr United |
4:2 (0:0, 0:0) d.p.
|
|
13.07.2021 |
20:45 |
Ayr United |
- |
Edinburgh City FC |
3:0 (1:0)
|
|
|
20:45 |
Falkirk FC |
- |
Albion Rovers |
5:1 (3:1)
|
|
17.07.2021 |
16:00 |
Albion Rovers |
- |
Edinburgh City FC |
5:4 (1:0, 1:1) d.p.
|
|
|
16:00 |
Falkirk FC |
- |
Hamilton Academical |
1:2 (0:0)
|
|
20.07.2021 |
19:00 |
Hamilton Academical |
- |
Ayr United |
0:1 (0:1)
|
|
21.07.2021 |
20:45 |
Edinburgh City FC |
- |
Falkirk FC |
3:0 Toeg. |
|
24.07.2021 |
|
Ayr United |
- |
Falkirk FC |
3:0 Toeg. |
|
|
16:00 |
Hamilton Academical |
- |
Albion Rovers |
6:5 (0:2, 2:2) d.p.
|
|
Groep F |
10.07.2021 |
16:00 |
Airdrieonians FC |
- |
Annan Athletic |
4:5 (0:0, 1:1) d.p.
|
|
|
16:00 |
Queen Of The South |
- |
Queen's Park FC |
0:1 (0:0)
|
|
13.07.2021 |
20:45 |
Annan Athletic |
- |
Queen Of The South |
1:3 (0:1)
|
|
14.07.2021 |
20:45 |
Queen's Park FC |
- |
Motherwell FC |
0:1 (0:1)
|
|
17.07.2021 |
16:00 |
Motherwell FC |
- |
Queen Of The South |
3:2 (0:2)
|
|
|
16:00 |
Queen's Park FC |
- |
Airdrieonians FC |
3:4 (0:0, 0:0) d.p.
|
|
20.07.2021 |
20:45 |
Annan Athletic |
- |
Queen's Park FC |
1:2 (1:1)
|
|
21.07.2021 |
20:45 |
Airdrieonians FC |
- |
Motherwell FC |
2:0 (0:0)
|
|
24.07.2021 |
16:00 |
Motherwell FC |
- |
Annan Athletic |
2:0 (1:0)
|
|
|
16:00 |
Queen Of The South |
- |
Airdrieonians FC |
4:1 (2:0)
|
|
Groep G |
10.07.2021 |
|
Stranraer FC |
- |
Greenock Morton FC |
3:0 Toeg. |
|
|
16:00 |
East Kilbride FC |
- |
Kilmarnock FC |
3:0 (0:0) Toeg.
|
|
13.07.2021 |
20:30 |
Clyde FC |
- |
Stranraer FC |
1:0 (1:0)
|
|
|
20:30 |
Greenock Morton FC |
- |
East Kilbride FC |
5:4 (0:0, 0:0) d.p.
|
|
17.07.2021 |
16:00 |
Clyde FC |
- |
Kilmarnock FC |
1:2 (0:2)
|
|
|
16:00 |
Stranraer FC |
- |
East Kilbride FC |
1:0 (1:0)
|
|
20.07.2021 |
20:45 |
East Kilbride FC |
- |
Clyde FC |
3:4 (2:2, 2:2) d.p.
|
|
|
20:45 |
Kilmarnock FC |
- |
Greenock Morton FC |
4:3 (0:1, 1:1) d.p.
|
|
24.07.2021 |
16:00 |
Kilmarnock FC |
- |
Stranraer FC |
2:1 (1:0)
|
|
|
16:00 |
Greenock Morton FC |
- |
Clyde FC |
2:1 (0:0)
|
|
Groep H |
10.07.2021 |
|
Dumbarton FC |
- |
St. Mirren FC |
0:3 Toeg. |
|
|
16:00 |
Partick Thistle |
- |
Dunfermline Athletic |
2:4 (1:3)
|
|
13.07.2021 |
20:45 |
Dumbarton FC |
- |
Stenhousemuir FC |
1:2 (1:0)
|
|
|
20:45 |
St. Mirren FC |
- |
Dunfermline Athletic |
1:0 (1:0)
|
|
17.07.2021 |
16:00 |
Dunfermline Athletic |
- |
Dumbarton FC |
5:1 (3:0)
|
|
|
16:00 |
Stenhousemuir FC |
- |
Partick Thistle |
1:2 (1:0)
|
|
20.07.2021 |
20:30 |
Stenhousemuir FC |
- |
St. Mirren FC |
1:3 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Partick Thistle |
- |
Dumbarton FC |
2:0 (1:0)
|
|
24.07.2021 |
16:00 |
Dunfermline Athletic |
- |
Stenhousemuir FC |
4:1 (3:0)
|
|
25.07.2021 |
16:00 |
St. Mirren FC |
- |
Partick Thistle |
2:0 (1:0)
|
|
Achtste finale |
13.08.2021 |
20:30 |
Rangers FC |
- |
Dunfermline Athletic |
5:0 (4:0)
|
|
14.08.2021 |
16:00 |
Ayr United |
- |
Dundee United |
3:4 (0:0, 1:1, 1:1) d.p.
|
|
|
16:00 |
Dundee FC |
- |
Motherwell FC |
1:0 (0:0)
|
|
|
16:00 |
Livingston FC |
- |
St. Mirren FC |
4:3 (1:0, 1:1, 1:1) d.p.
|
|
15.08.2021 |
13:00 |
Raith Rovers |
- |
Aberdeen FC |
2:1 (0:1)
|
|
|
15:00 |
Arbroath FC |
- |
St. Johnstone FC |
2:3 (1:0, 1:1, 2:2) d.p.
|
|
|
15:00 |
Hibernian FC |
- |
Kilmarnock FC |
2:0 (0:0)
|
|
|
16:00 |
Celtic FC |
- |
Heart of Midlothian |
3:2 (2:0)
|
|
Kwartfinale |
22.09.2021 |
20:45 |
Rangers FC |
- |
Livingston FC |
2:0 (0:0)
|
|
|
20:45 |
Dundee FC |
- |
St. Johnstone FC |
0:2 (0:0)
|
|
23.09.2021 |
20:45 |
Celtic FC |
- |
Raith Rovers |
3:0 (2:0)
|
|
|
20:45 |
Dundee United |
- |
Hibernian FC |
1:3 (0:3)
|
|
Halve Finale |
20.11.2021 |
18:15 |
Celtic FC |
- |
St. Johnstone FC |
1:0 (0:0)
|
|
21.11.2021 |
17:00 |
Rangers FC |
- |
Hibernian FC |
1:3 (1:3)
|
|
Finale |
19.12.2021 |
16:00 |
Hibernian FC |
- |
Celtic FC |
1:2 (0:0)
|
|