Zweden » Svenska Cupen 2019/2020 » Programma
1e Ronde |
15.05.2019 |
18:30 |
Gnosjö IF |
- |
IFK Värnamo |
0:3 |
|
21.05.2019 |
19:00 |
IK Franke |
- |
Gamla Upsala SK |
0:2 |
|
|
19:00 |
Ifö Bromölla IF |
- |
Lunds BK |
0:4 |
|
|
19:00 |
Vårgårda IK |
- |
Lindome GIF |
5:4 d.p. |
|
05.06.2019 |
|
Växjö United |
- |
FK Karlskrona |
0:3 Toeg. |
|
|
18:30 |
KF Velebit |
- |
Qviding FIF |
0:2 |
|
|
19:30 |
BKV Norrtälje |
- |
Akropolis IF |
0:4 |
|
|
19:30 |
Newroz FC |
- |
Sollentuna FK |
2:6 |
|
06.06.2019 |
15:00 |
Vendelsö IK |
- |
FC Gute |
1:8 |
|
08.06.2019 |
12:00 |
BK Astrio |
- |
Höganäs BK |
2:0 |
|
11.06.2019 |
19:00 |
Dagsbergs IF |
- |
Värmbols FC |
1:0 |
|
12.06.2019 |
19:00 |
IK Östria Lambohov |
- |
Husqvarna FF |
1:4 |
|
|
19:00 |
Raslätts SK |
- |
Skövde AIK |
2:0 |
|
|
19:00 |
Assyriska BK |
- |
Utsiktens BK |
0:5 |
|
|
19:30 |
IFK Timrå |
- |
IFK Östersund |
4:0 |
|
|
19:45 |
Värtans IK |
- |
Enskede IK |
1:2 |
|
|
20:00 |
IFK Haninge |
- |
IFK Stocksund |
4:5 d.p. |
|
25.06.2019 |
19:00 |
Eneby BK |
- |
Oskarshamns AIK |
0:3 |
|
|
19:00 |
IFK Luleå |
- |
Umeå FC |
4:3 d.p. |
|
|
19:00 |
Hässleholms IF |
- |
Torns IF |
2:6 |
|
|
19:00 |
Grebbestads IF |
- |
FC Trollhättan |
0:4 |
|
26.06.2019 |
19:00 |
Gottne IF |
- |
Hudiksvalls FF |
3:1 |
|
|
19:00 |
Nyköpings BIS |
- |
Vasalunds IF |
3:2 n.v. |
|
|
19:00 |
Tågarps AIK |
- |
FC Rosengård 1917 |
1:3 |
|
29.06.2019 |
15:00 |
Vattholma IF |
- |
Forssa BK |
1:5 |
|
01.07.2019 |
19:00 |
Vänersborgs IF |
- |
IK Gauthiod |
1:2 n.v. |
|
02.07.2019 |
19:00 |
IFK Mora |
- |
Sandvikens IF |
0:2 |
|
|
19:00 |
Carlstad United BK |
- |
Rynninge IK |
5:0 |
|
|
19:00 |
Vinbergs IF |
- |
Tvååkers IF |
0:1 |
|
03.07.2019 |
19:00 |
Hittarps IK |
- |
Eskilsminne IF |
0:1 |
|
|
19:00 |
IFK Lidingö FK |
- |
Karlbergs BK |
1:0 |
|
|
19:00 |
Högsäters GF |
- |
Karlstad BK |
0:2 |
|
2e Ronde |
14.08.2019 |
18:30 |
Carlstad United BK |
- |
AFC Eskilstuna |
2:3 (2:1)
|
|
|
18:30 |
IFK Stocksund |
- |
Östersunds FK |
0:1 (0:1)
|
|
|
18:30 |
Lunds BK |
- |
Varbergs BoIS |
0:1 (0:0)
|
|
21.08.2019 |
18:00 |
Tvååkers IF |
- |
Trelleborgs FF |
2:0 (1:0)
|
|
|
18:00 |
Qviding FIF |
- |
BK Häcken |
1:3 (0:1)
|
|
|
18:30 |
Gottne IF |
- |
IF Brommapojkarna |
2:4 (0:1, 2:2) n.v.
|
|
|
18:30 |
Karlstad BK |
- |
IK Sirius |
3:5 (0:0, 0:0, 1:1) d.p.
|
|
|
18:30 |
Gamla Upsala SK |
- |
Västerås SK |
1:3 (0:2)
|
|
|
18:30 |
Sollentuna FK |
- |
Degerfors IF |
4:3 (1:1)
|
|
|
18:30 |
IFK Lidingö FK |
- |
GIF Sundsvall |
1:3 (0:0, 1:1) n.v.
|
|
|
18:30 |
Torns IF |
- |
Jönköpings Södra IF |
1:2 (0:0, 1:1) n.v.
|
|
|
18:30 |
FC Rosengård 1917 |
- |
Kalmar FF |
1:2 (0:2)
|
|
|
18:30 |
Husqvarna FF |
- |
Mjällby AIF |
0:4 (0:0)
|
|
|
18:30 |
Utsiktens BK |
- |
Örgryte IS |
0:1 (0:1)
|
|
|
18:30 |
Raslätts SK |
- |
GAIS Göteborg |
0:1 (0:1)
|
|
|
18:30 |
FC Trollhättan |
- |
Halmstads BK |
1:2 (1:0)
|
|
|
18:30 |
Nyköpings BIS |
- |
Örebro SK |
0:1 (0:1)
|
|
|
18:30 |
Forssa BK |
- |
Syrianska FC |
2:4 (2:2)
|
|
|
18:30 |
IFK Luleå |
- |
Hammarby IF |
1:3 (1:2)
|
|
|
18:30 |
Sandvikens IF |
- |
IK Frej |
2:1 (0:0)
|
|
|
18:30 |
FC Gute |
- |
Dalkurd FF |
2:4 (1:2)
|
|
|
18:30 |
IFK Timrå |
- |
IFK Norrköping |
1:6 (0:3)
|
|
|
18:30 |
Eskilsminne IF |
- |
Norrby IF |
1:0 (0:0)
|
|
|
18:30 |
FK Karlskrona |
- |
Östers IF |
2:1 (2:0)
|
|
22.08.2019 |
17:45 |
Vårgårda IK |
- |
Falkenbergs FF |
0:4 (0:1)
|
|
|
18:00 |
IK Gauthiod |
- |
IF Elfsborg |
1:3 (0:0, 1:1) n.v.
|
|
|
18:00 |
BK Astrio |
- |
IFK Göteborg |
0:4 (0:1)
|
|
|
18:30 |
Dagsbergs IF |
- |
IK Brage |
0:12 (0:5)
|
|
|
18:30 |
Akropolis IF |
- |
Djurgårdens IF |
1:2 (0:2)
|
|
|
18:30 |
Oskarshamns AIK |
- |
Helsingborgs IF |
2:1 (0:1)
|
|
09.11.2019 |
14:00 |
Enskede IK |
- |
AIK Solna |
0:7 (0:4)
|
|
10.11.2019 |
16:00 |
IFK Värnamo |
- |
Malmö FF |
0:2 (0:0)
|
|
Groep 1 |
22.02.2020 |
12:30 |
Djurgårdens IF |
- |
Dalkurd FF |
3:2 (3:1)
|
|
|
12:30 |
Sandvikens IF |
- |
Mjällby AIF |
1:3 (1:0)
|
|
02.03.2020 |
17:00 |
Mjällby AIF |
- |
Dalkurd FF |
5:0 (4:0)
|
|
|
19:00 |
Sandvikens IF |
- |
Djurgårdens IF |
2:2 (0:2)
|
|
07.03.2020 |
14:30 |
Dalkurd FF |
- |
Sandvikens IF |
3:1 (2:0)
|
|
|
14:30 |
Djurgårdens IF |
- |
Mjällby AIF |
1:2 (1:1)
|
|
Groep 2 |
15.02.2020 |
16:00 |
Malmö FF |
- |
Syrianska FC |
8:0 (3:0)
|
|
23.02.2020 |
14:30 |
FK Karlskrona |
- |
AFC Eskilstuna |
1:1 (0:1)
|
|
01.03.2020 |
14:30 |
FK Karlskrona |
- |
Malmö FF |
1:2 (1:0)
|
|
|
14:30 |
AFC Eskilstuna |
- |
Syrianska FC |
6:1 (3:0)
|
|
08.03.2020 |
14:30 |
Syrianska FC |
- |
FK Karlskrona |
5:1 (1:1)
|
|
|
14:30 |
Malmö FF |
- |
AFC Eskilstuna |
3:0 (0:0)
|
|
Groep 3 |
24.02.2020 |
19:00 |
Hammarby IF |
- |
Varbergs BoIS |
5:1 (2:0)
|
|
|
19:00 |
GIF Sundsvall |
- |
IF Brommapojkarna |
2:2 (2:1)
|
|
01.03.2020 |
16:30 |
IF Brommapojkarna |
- |
Hammarby IF |
0:2 (0:1)
|
|
|
16:30 |
GIF Sundsvall |
- |
Varbergs BoIS |
1:4 (1:2)
|
|
08.03.2020 |
12:30 |
Varbergs BoIS |
- |
IF Brommapojkarna |
1:1 (1:0)
|
|
|
12:30 |
Hammarby IF |
- |
GIF Sundsvall |
4:0 (0:0)
|
|
Groep 4 |
23.02.2020 |
12:30 |
AIK Solna |
- |
Jönköpings Södra IF |
2:2 (0:0)
|
|
|
12:30 |
Kalmar FF |
- |
Örgryte IS |
3:0 (2:0)
|
|
01.03.2020 |
14:30 |
Örgryte IS |
- |
AIK Solna |
0:1 (0:1)
|
|
|
14:30 |
Kalmar FF |
- |
Jönköpings Södra IF |
5:0 (4:0)
|
|
09.03.2020 |
19:00 |
Jönköpings Södra IF |
- |
Örgryte IS |
2:0 (2:0)
|
|
|
19:00 |
AIK Solna |
- |
Kalmar FF |
3:1 (1:0)
|
|
Groep 5 |
23.02.2020 |
14:30 |
IFK Norrköping |
- |
Halmstads BK |
1:0 (1:0)
|
|
|
14:30 |
Tvååkers IF |
- |
Falkenbergs FF |
1:3 (0:1)
|
|
01.03.2020 |
12:30 |
Tvååkers IF |
- |
IFK Norrköping |
2:1 (0:1)
|
|
|
12:30 |
Falkenbergs FF |
- |
Halmstads BK |
1:0 (0:0)
|
|
07.03.2020 |
16:30 |
Halmstads BK |
- |
Tvååkers IF |
2:1 (0:0)
|
|
|
16:30 |
IFK Norrköping |
- |
Falkenbergs FF |
1:0 (0:0)
|
|
Groep 6 |
23.02.2020 |
16:30 |
BK Häcken |
- |
GAIS Göteborg |
3:0 (2:0)
|
|
|
16:30 |
Eskilsminne IF |
- |
Östersunds FK |
0:5 (0:2)
|
|
29.02.2020 |
14:30 |
Eskilsminne IF |
- |
BK Häcken |
0:4 (0:1)
|
|
|
14:30 |
Östersunds FK |
- |
GAIS Göteborg |
4:0 (3:0)
|
|
08.03.2020 |
14:30 |
GAIS Göteborg |
- |
Eskilsminne IF |
4:1 (1:1)
|
|
|
14:30 |
BK Häcken |
- |
Östersunds FK |
2:0 (2:0)
|
|
Groep 7 |
22.02.2020 |
16:30 |
IFK Göteborg |
- |
Västerås SK |
2:0 (2:0)
|
|
|
16:30 |
Sollentuna FK |
- |
IK Sirius |
1:8 (1:6)
|
|
29.02.2020 |
12:30 |
Sollentuna FK |
- |
IFK Göteborg |
0:2 (0:1)
|
|
|
12:30 |
IK Sirius |
- |
Västerås SK |
0:3 (0:2)
|
|
07.03.2020 |
12:30 |
Västerås SK |
- |
Sollentuna FK |
4:0 (2:0)
|
|
|
12:30 |
IFK Göteborg |
- |
IK Sirius |
1:1 (1:1)
|
|
Groep 8 |
22.02.2020 |
14:30 |
IF Elfsborg |
- |
IK Brage |
3:0 (1:0)
|
|
|
14:30 |
Oskarshamns AIK |
- |
Örebro SK |
1:4 (0:1)
|
|
29.02.2020 |
16:30 |
Oskarshamns AIK |
- |
IF Elfsborg |
2:1 (1:1)
|
|
|
16:30 |
Örebro SK |
- |
IK Brage |
3:3 (1:2)
|
|
08.03.2020 |
16:30 |
IK Brage |
- |
Oskarshamns AIK |
3:1 (1:1)
|
|
|
16:30 |
IF Elfsborg |
- |
Örebro SK |
1:0 (0:0)
|
|
Kwartfinale |
25.06.2020 |
18:00 |
BK Häcken |
- |
IF Elfsborg |
1:2 (0:0)
|
|
|
18:00 |
Hammarby IF |
- |
IFK Göteborg |
1:3 (1:0, 1:1) n.v.
|
|
|
20:15 |
Mjällby AIF |
- |
Falkenbergs FF |
1:0 (0:0)
|
|
|
20:15 |
Malmö FF |
- |
AIK Solna |
4:1 (1:1)
|
|
Halve Finale |
09.07.2020 |
17:45 |
IF Elfsborg |
- |
IFK Göteborg |
0:1 (0:0, 0:0) n.v.
|
|
|
20:15 |
Mjällby AIF |
- |
Malmö FF |
2:4 (0:0, 0:0, 0:0) d.p.
|
|
Finale |
30.07.2020 |
17:45 |
IFK Göteborg |
- |
Malmö FF |
2:1 (0:1, 1:1) n.v.
|
|