Nieuw | |||||
07/08 | Boris Sagredo | MV | Colo-Colo | ||
01/08 | Víctor Aquino | AV | San Lorenzo | ||
01/08 | Juan Maldonado | MV | Belgrano de Córdoba | ||
01/08 | Claudio Igor Muñoz | VD | Melipilla | ||
01/08 | Héctor Pericás | MV | Melipilla | ||
01/08 | Octavio Pozo | MV | Persik Kediri | ||
01/08 | Luis Rogel | KP | San Marcos | ||
01/08 | Juan Úbeda | AV | Virtus Lanciano | ||
01/08 | José Zelaye | VD | Luján de Cuyo | ||
Vertrokken | |||||
06/08 | Patricio Salas | AV | Deportes Temuco | ||
12/07 | Braulio Armoa | VD | Club Nacional | ||
12/07 | Cristián Basaure | VD | Santiago Morning | ||
12/07 | Fernando Burgos | KP | Provincial Osorno (old) | ||
12/07 | Roberto Cáceres | VD | O'Higgins | ||
12/07 | Carlos Cancino | VD | Unión La Calera | ||
12/07 | Éver Cantero | AV | Ñublense | ||
12/07 | Ángel Carreño | MV | La Serena | ||
12/07 | Joan Henríquez | MV | O'Higgins | ||
12/07 | Felipe Muñoz | VD | Universidad de Concepción | ||
12/07 | Jonathan Núñez | MV | Curicó Unido | ||
12/07 | Diego Sánchez | KP | Unión Temuco | ||
12/07 | Álvaro Sarabia | AV | Rangers |
Nieuw | |||||
07/08 | Juan Manuel Cavallo | AV | Tiro Federal de Morteros | ||
01/08 | Rodrigo Barra | VD | Ñublense | ||
01/08 | Mariano Celasco | MV | Defensa y Justicia | ||
01/08 | Gastón Cellerino | AV | Atenas | ||
01/08 | Martín Ferrando | KP | Liverpool | ||
01/08 | Cristián Gálvez | MV | Santiago Wanderers | ||
01/08 | Cristián Gómez | VD | Ñublense | ||
01/08 | Esteban González | MV | Puerto Montt | ||
01/08 | Enzo Gutiérrez | MV | Universidad San Martín | ||
01/08 | Andrés Oroz | MV | Antofagasta | ||
01/08 | Rodrigo Pereira | AV | Curicó Unido | ||
01/08 | Álvaro Sarabia | AV | Palestino | ||
Vertrokken | |||||
06/08 | Nahuel Pulitano | MV | Platense | ||
06/08 | Omar Mallea | AV | Audax Italiano | ||
12/07 | Carioca | MV | Unión La Calera | ||
12/07 | Ignacio Oróstegui | AV | Linares FC | ||
12/07 | Rodrigo Riquelme | VD | Curicó Unido | ||
12/07 | Claudio Videla | AV | Santiago Morning | ||
12/07 | César Yañez | VD | Puerto Montt |