01.09.2020 | 17:30 | SV Lichtenberg 47 | - | BSG Chemie Leipzig | 0:0 (0:0) | |
02.09.2020 | 17:30 | Union Fürstenwalde | - | Bischofswerdaer FV | 2:1 (0:0) | |
17:30 | BFC Dynamo | - | FC Carl Zeiss Jena | 1:1 (1:1) | ||
18:15 | ZFC Meuselwitz | - | TeBe Berlin | 2:2 (1:0) | ||
19:00 | SV Babelsberg 03 | - | Chemnitzer FC | 2:2 (1:1) | ||
19:00 | Germania Halberstadt | - | Optik Rathenow | 0:3 (0:0) | ||
19:00 | VfB Auerbach | - | Energie Cottbus | 2:5 (1:2) | ||
19:00 | FC Viktoria 1889 Berlin | - | VSG Altglienicke | 2:1 (1:1) | ||
19:00 | Hertha BSC II | - | Berliner AK 07 | 2:5 (1:2) | ||
19:30 | 1. FC Lok Leipzig | - | FSV 63 Luckenwalde | 3:0 (1:0) |
# | Team | GS. | W. | G. | V. | Dp. | Ds. | P. | ∅ | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | FC Viktoria 1889 Berlin | 4 | 4 | 0 | 0 | 8:3 | 5 | 12 | 3.00 | |
2 | VSG Altglienicke | 4 | 3 | 0 | 1 | 11:7 | 4 | 9 | 2.25 | |
3 | Union Fürstenwalde | 4 | 3 | 0 | 1 | 9:6 | 3 | 9 | 2.25 | |
4 | BSG Chemie Leipzig | 4 | 2 | 2 | 0 | 7:3 | 4 | 8 | 2.00 | |
5 | 1. FC Lok Leipzig | 4 | 2 | 1 | 1 | 7:5 | 2 | 7 | 1.75 | |
ZFC Meuselwitz | 4 | 2 | 1 | 1 | 7:5 | 2 | 7 | 1.75 | ||
7 | Hertha BSC II | 4 | 2 | 1 | 1 | 8:8 | 0 | 7 | 1.75 | |
8 | Berliner AK 07 | 4 | 2 | 0 | 2 | 10:9 | 1 | 6 | 1.50 | |
9 | Bischofswerdaer FV | 4 | 2 | 0 | 2 | 7:6 | 1 | 6 | 1.50 | |
10 | VfB Auerbach | 4 | 2 | 0 | 2 | 8:9 | -1 | 6 | 1.50 | |
11 | FSV 63 Luckenwalde | 4 | 2 | 0 | 2 | 5:6 | -1 | 6 | 1.50 | |
12 | SV Babelsberg 03 | 4 | 1 | 2 | 1 | 6:7 | -1 | 5 | 1.25 | |
13 | TeBe Berlin | 4 | 1 | 1 | 2 | 7:8 | -1 | 4 | 1.00 | |
14 | BFC Dynamo | 4 | 1 | 1 | 2 | 6:7 | -1 | 4 | 1.00 | |
15 | Chemnitzer FC | 4 | 1 | 1 | 2 | 5:6 | -1 | 4 | 1.00 | |
16 | SV Lichtenberg 47 | 4 | 1 | 1 | 2 | 4:7 | -3 | 4 | 1.00 | |
17 | Energie Cottbus | 4 | 1 | 0 | 3 | 7:8 | -1 | 3 | 0.75 | |
18 | FC Carl Zeiss Jena | 4 | 0 | 3 | 1 | 4:6 | -2 | 3 | 0.75 | |
19 | Optik Rathenow | 4 | 1 | 0 | 3 | 4:8 | -4 | 3 | 0.75 | |
20 | Germania Halberstadt | 4 | 0 | 0 | 4 | 2:8 | -6 | 0 | 0.00 |
Promotie | |
Degradatie |