03.12.2021 | 19:00 | FC Carl Zeiss Jena | - | Berliner AK 07 | 2:0 (1:0) | |
19:00 | Hertha BSC II | - | Germania Halberstadt | 3:0 (3:0) | ||
19:00 | SV Babelsberg 03 | - | SV Tasmania Berlin | 2:0 (0:0) | ||
04.12.2021 | 13:00 | Optik Rathenow | - | VSG Altglienicke | 2:4 (0:3) | |
16:00 | BFC Dynamo | - | 1. FC Lok Leipzig | 1:2 (0:1) | ||
16:00 | BSG Chemie Leipzig | - | FC Eilenburg | 2:1 (1:0) | ||
05.12.2021 | 13:00 | FSV 63 Luckenwalde | - | Energie Cottbus | 2:3 (0:2) | |
13:00 | SV Lichtenberg 47 | - | ZFC Meuselwitz | 1:1 (0:0) | ||
13:00 | TeBe Berlin | - | Chemnitzer FC | 1:2 (0:2) | ||
16.02.2022 | 19:00 | VfB Auerbach | - | Union Fürstenwalde | 3:1 (2:0) |
# | Team | GS. | W. | G. | V. | Dp. | Ds. | P. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | BFC Dynamo | 20 | 14 | 3 | 3 | 47:19 | 28 | 45 | |
2 | 1. FC Lok Leipzig | 20 | 13 | 3 | 4 | 44:19 | 25 | 42 | |
3 | Energie Cottbus | 20 | 12 | 5 | 3 | 50:18 | 32 | 41 | |
4 | Berliner AK 07 | 20 | 13 | 2 | 5 | 34:22 | 12 | 41 | |
5 | FC Carl Zeiss Jena | 20 | 12 | 4 | 4 | 39:19 | 20 | 40 | |
6 | VSG Altglienicke | 20 | 11 | 5 | 4 | 37:23 | 14 | 38 | |
7 | Chemnitzer FC | 20 | 9 | 7 | 4 | 34:21 | 13 | 34 | |
8 | SV Babelsberg 03 | 20 | 10 | 4 | 6 | 29:22 | 7 | 34 | |
9 | TeBe Berlin | 20 | 9 | 3 | 8 | 31:28 | 3 | 30 | |
10 | FSV 63 Luckenwalde | 20 | 8 | 5 | 7 | 32:19 | 13 | 29 | |
11 | BSG Chemie Leipzig | 20 | 7 | 4 | 9 | 20:24 | -4 | 25 | |
12 | Hertha BSC II | 20 | 6 | 6 | 8 | 30:31 | -1 | 24 | |
13 | SV Lichtenberg 47 | 20 | 5 | 6 | 9 | 24:32 | -8 | 21 | |
14 | ZFC Meuselwitz | 20 | 6 | 3 | 11 | 22:31 | -9 | 21 | |
15 | Germania Halberstadt | 20 | 5 | 4 | 11 | 24:39 | -15 | 19 | |
16 | SV Tasmania Berlin | 20 | 3 | 7 | 10 | 16:44 | -28 | 16 | |
17 | VfB Auerbach | 20 | 4 | 3 | 13 | 24:55 | -31 | 15 | |
18 | Optik Rathenow | 20 | 2 | 8 | 10 | 22:38 | -16 | 14 | |
19 | Union Fürstenwalde | 20 | 3 | 4 | 13 | 28:56 | -28 | 13 | |
20 | FC Eilenburg | 20 | 2 | 6 | 12 | 19:46 | -27 | 12 |
Play-offs | |
Degradatie |