Kalenderwoche
04.01.2018 17:30 Hamburger SV - Málaga CF 2:1 (2:1)
05.01.2018 13:30 Hansa Rostock - SG Dynamo Schwerin 6:0 (1:0)
14:00 Bayer Leverkusen - SpVgg Greuther Fürth 2:1 (1:0)
14:00 1. FC Heidenheim 1846 - SpVgg Unterhaching 2:1 (0:0)
15:00 FC St. Pauli - VfL Wolfsburg 1:3 (1:2)
18:45 MSV Duisburg - VfB Günnigfeld 10:1 (5:0)
06.01.2018 13:00 1899 Hoffenheim - SBV Excelsior 2:2 (2:1)
14:00 Bayer Leverkusen - Preußen Münster 2:2 (2:1)
14:00 SG Sonnenhof Großaspach - SSV Ulm 1846 3:1 (1:1)
14:00 Jahn Regensburg - FC Carl Zeiss Jena 3:2 (1:2)
14:00 FC St. Gallen - 1. FSV Mainz 05 1:2 (0:0)
14:00 SC Telstar - Sparta Rotterdam 1:0 (0:0)
14:30 Arminia Bielefeld - Hannover 96 2:1 (0:1)
14:30 VVV-Venlo - De Graafschap 4:0 (3:0)
15:00 VfB Stuttgart - FC Twente 2:1 (1:0)
15:00 Eintracht Frankfurt - Erzgebirge Aue 3:1 (0:0)
15:30 RB Leipzig - FK Dukla Praha 2:0 (1:0)
15:30 Dynamo Dresden - VfL Wolfsburg 1:2 (0:2)
15:30 Al Ahli Doha - Bayern München 0:6 (0:1)
15:50 1. FC Köln - Hertha BSC 4:1 (0:0, 0:0) d.p.
16:00 Eintracht Braunschweig - NEC Nijmegen 0:4 (0:3)
17:00 Borussia Dortmund - Fortuna Düsseldorf 2:0 (0:0)
17:10 Hannover 96 - Hertha BSC 1:0 (1:0)
18:30 Arminia Bielefeld - 1. FC Köln 0:1 (0:1)
07.01.2018 Werder Bremen - Royal Antwerp FC niet gespeeld
Fleetwood Town - 1. FC Magdeburg niet gespeeld
13:00 1. FC Kaiserslautern - SC Freiburg 0:2 (0:2)
13:00 Hallescher FC - Inter Leipzig 8:0 (3:0)
13:30 Hansa Rostock - Błękitni Stargard Szczeciński 4:0 (1:0)
14:30 FC Schalke 04 - KRC Genk 2:1 (0:0)
14:30 FC Emmen - Sportfreunde Lotte 1:1 (0:1)
15:30 Werder Bremen - FC Twente 4:0 (3:0)
15:30 1. FSV Mainz 05 - Bor. Mönchengladbach 0:3 (0:2)
16:00 Würzburger Kickers - FC Utrecht 0:0 (0:0)
17:00 SC Freiburg - Hamburger SV 1:1 (0:0)
08.01.2018 15:00 VfB Stuttgart - KV Oostende 5:2 (1:2)
16:00 Bolton Wanderers - 1. FC Magdeburg 2:3 (0:2)
16:00 Borussia Dortmund - SV Zulte Waregem 3:2 (2:2)
17:00 BSC Young Boys - FC Vaduz 6:1 (2:1)
09.01.2018 14:00 Jahn Regensburg - LASK 3:3 (2:0)
14:00 Stuttgarter Kickers - VfR Aalen 0:4 (0:3)
14:20 ZFC Meuselwitz - FSV Zwickau 1:2 (0:0)
15:00 SV Darmstadt 98 - Waasland-Beveren 3:0 (1:0)
15:00 Hannover 96 - SC Paderborn 07 4:1 (2:1)
15:00 VfL Wolfsburg II - Sportfreunde Lotte 1:1 (1:1)
15:30 KAA Gent - 1. FC Nürnberg 1:0 (0:0)
15:30 Fortuna Düsseldorf - Standard Luik 1:3 (1:2)
16:00 Beşiktaş - ADO Den Haag 2:2 (0:2)
16:00 Dynamo Dresden - Werder Bremen II 2:1 (1:0)
16:30 UD San Fernando - Karlsruher SC 1:6 (0:3)
17:00 Bayern München - SG Sonnenhof Großaspach 5:3 (1:1)
18:00 SV Mattersburg - ASK Oberpetersdorf 17:0 (4:0)
10.01.2018 11:00 Elche CF - Sporting Lokeren 4:3 (3:2)
12:00 FC Ingolstadt 04 - VfL Osnabrück 1:0 (1:0)
13:00 Bursaspor - FK Kukësi 1:2 (1:0)
13:30 Hansa Rostock - TSG Neustrelitz 3:2 (0:2)
14:00 Energie Cottbus - Hallescher FC 0:4 (0:2)
14:00 FC Schaffhausen - FC Zürich 2:0 (2:0)
14:00 VfL Osnabrück - KV Mechelen 1:2 (0:0)
14:00 Hannover 96 II - Germania Halberstadt 0:3 (0:3)
14:00 Trabzonspor - 1461 Trabzon 1:1 (0:0)
15:00 1. FC Union Berlin - KAA Gent 3:1 (0:1)
15:00 SV Meppen - Elazığspor 1:1 (1:0)
15:00 Erzgebirge Aue - KV Oostende 0:2 (0:2)
15:00 Atlético Baleares - VfL Bochum 2:4 (1:1)
15:00 FK Jablonec - FC Oberlausitz 6:0 (2:0)
15:00 Kayserispor - 1. FC Slovácko 4:1 (2:0)
15:00 Sivasspor - Gençlerbirliği 1:4 (0:2)
15:15 FC Groningen - Club Brugge KV 1:2 (0:1)
15:30 Eintracht Braunschweig - Shanghai Shenhua 2:2 (1:2)
15:30 1. FC Heidenheim 1846 - Royal Antwerp FC 3:1 (0:1)
16:00 Sturm Graz - USV Allerheiligen 4:2 (2:0)
16:00 KV Mechelen - FC Ingolstadt 04 2:2 (1:1)
16:00 FC Utrecht - RSC Anderlecht 4:3 (1:0)
18:00 Sporting Charleroi - FC Seoul 1:0 (0:0)
19:00 TSG Backnang - SG Sonnenhof Großaspach 1:2 (1:2)
11.01.2018 01:00 Corinthians SP - PSV 1:1 (1:0)
12:00 Marbella FC - 1. FC Kaiserslautern 2:1 (1:0)
14:00 Kapfenberger SV 1919 - Wolfsberger AC 0:1 (0:1)
14:30 SKN St. Pölten - FC Karabakh Wien 1:2 (1:1)
14:30 sc Heerenveen - RSC Anderlecht 0:0 (0:0)
15:00 KRC Genk - Arminia Bielefeld 0:2 (0:2)
15:30 SV Sandhausen - SpVgg Unterhaching 3:1 (1:0)
16:00 1. FC Kaiserslautern - Sparta Rotterdam 1:3 (0:2)
16:00 FC St. Pauli - Tianjin Quanjian FC 1:0 (1:0)
16:00 Slavia Praag - RB Linense 2:4 (1:3)
18:00 SV Mattersburg - USV Scheiblingkirchen-Warth 6:1 (4:1)
12.01.2018 01:00 Atlético Mineiro - Rangers FC 0:1 (0:0)
02:10 Defensa y Justicia - San Lorenzo 1:3 (0:1)
12:45 Vålerenga IF - Strømmen IF 3:0 (0:0)
13:30 Kasımpaşa SK - FK Partizani 1:0 (0:0)
14:00 Sturm Graz - FC Blau Weiß Linz 2:2 (1:0)
14:00 Göztepe - Adanaspor 0:0 (0:0)
14:15 Willem II - Hibernian FC 3:1 (0:0)
15:00 SV Darmstadt 98 - Würzburger Kickers 0:0 (0:0)
15:00 1. FC Union Berlin - SV Wehen Wiesbaden 2:3 (0:2)
15:00 AZ Alkmaar - FC St. Gallen 2:2 (1:1)
15:00 Vitesse - Heart of Midlothian 1:1 (1:0)
15:00 Holstein Kiel - Sint-Truidense VV 2:2 (0:1)
15:00 Beşiktaş - KF Skënderbeu 3:2 (1:1)
15:00 Sivasspor - Zhetysu Taldykorgan 1:1 (1:1)
15:30 FC Thun - FC Rapperswil-Jona 5:2 (0:0)
16:00 Karlsruher SC - Heracles Almelo 3:2 (1:2)
16:00 İstanbul Başakşehir F.K. - ADO Den Haag 4:0 (2:0)
18:00 FC Liefering - SKU Amstetten 4:2 (2:2)
19:00 RB Salzburg - SV Wals-Grünau 13:1 (4:1)
13.01.2018 01:00 PSV - Fluminense RJ 1:1 (1:0)
01:10 Huracán - Banfield 1:0 (0:0)
02:10 Talleres de Córdoba - Atlético Tucumán 3:4 (0:0, 0:0) d.p.
11:00 Bayer Leverkusen - Sportfreunde Lotte 1:1 (1:1)
11:00 Chemnitzer FC - Henan Jianye 5:0 (2:0)
13:00 FC Carl Zeiss Jena - SV Babelsberg 03 1:1 (1:1)
13:00 HJK Helsinki - Hammarby IF 3:4 (2:1)
13:00 Randers FC - Aalborg BK 0:1 (0:1)
13:00 Borussia Dortmund II - Fortuna Köln 1:2 (0:1)
13:00 AFC Ajax - Lyngby BK 5:1 (3:1)
13:00 FC Nordsjælland - FC Helsingør 3:2 (1:0)
13:00 Baník Ostrava - FK AS Trenčín 3:0 (2:0)
13:00 Belgrano de Córdoba - Newell's Old Boys 1:1 (0:1)
13:30 Hansa Rostock - SønderjyskE 2:1 (1:0)
14:00 SG Sonnenhof Großaspach - Jahn Regensburg 0:2 (0:2)
14:00 Preußen Münster - KFC Uerdingen 05 4:0 (1:0)
14:00 VfL Wolfsburg II - VfL Osnabrück 2:3 (1:3)
14:00 Austria Wien - SC Wiener Neustadt 6:2 (2:2)
14:00 SCR Altach - WSG Wattens 3:1 (2:0)
14:00 FK Dukla Praha - FC Oberlausitz 2:0 (2:0)
14:00 Floridsdorfer AC - ASK Ebreichsdorf 3:1 (1:1)
14:30 FC Thun - FC Wohlen 7:1 (3:1)
14:30 Rapid Wien - FC FASTAV Zlín 1:1 (0:1)
14:30 FC Südtirol - FC Wacker Innsbruck 1:0 (1:0)
14:30 Parma Calcio 1913 - AS Livorno 2:1 (0:0)
14:30 Novara Calcio - UC AlbinoLeffe 3:0 (1:0)
15:00 SV Rödinghausen - SC Paderborn 07 0:3 (0:1)
15:00 FC Admira Wacker - Gyirmót SE 3:0 (2:0)
15:00 Robur Siena - Virtus Entella 2:1 (0:0)
15:30 Heart of Midlothian - 1. FC Nürnberg 0:5 (0:4)
16:00 FC Luzern - Feyenoord 1:2 (0:1)
16:00 AFC Ajax - MSV Duisburg 1:1 (0:1)
16:00 FC Wil 1900 - Austria Lustenau 2:2 (1:2)
16:00 FC Groningen - Dynamo Dresden 1:3 (0:1)
18:00 TSV 1860 München - BSG Chemie Leipzig 1:0 (1:0)
19:00 Rangers FC - Corinthians SP 4:2 (0:2)
21:00 Barcelona SC - Legia Warschau 3:2 (3:1)
21:00 Arsenal de Sarandí - Estudiantes 0:1 (0:0)
14.01.2018 00:00 San Lorenzo - Argentinos Juniors 2:1 (0:0)
02:10 Gimnasia de La Plata - Independiente 5:3 (0:0, 0:0) d.p.
11:30 VfL Osnabrück - Schwarz-Weiß Rehden 1:0 (1:0)
13:00 SV Meppen - CS Universitatea Craiova 4:2 (0:1)
14:00 FC Lugano - FC Chiasso 5:1 (4:1)
14:00 FC Emmen - FC Twente 0:2 (0:1)
15:00 Energie Cottbus - 1. FC Magdeburg 0:4 (0:2)
15:00 Calcio Catania - FC Sion 2:1 (0:1)
15:00 Galatasaray - FC Viitorul Constanța 2:0 (0:0)
15:30 LASK - 1. FC Heidenheim 1846 2:1 (1:1)
16:00 SV Sandhausen - BSC Young Boys 0:3 (0:0)
16:00 FC Basel - Tianjin Quanjian FC 1:1 (1:1)
19:00 Atlético Nacional - Atlético Mineiro 2:0 (1:0)
21:00 Atlético Tucumán - Sport Club Recife 0:2 (0:1)
15.01.2018 00:10 Lanús - Rosario Central 7:8 (0:0, 1:1) d.p.
02:10 Boca Juniors - Godoy Cruz 2:3 (1:2)
13:00 LASK - FC Vaduz 1:0 (1:0)
14:00 FC Liefering - Wolfsberger AC 3:3 (2:2)
15:00 MSV Duisburg - Beijing Guoan 2:2 (0:1)
15:00 Sivasspor - Tobyl Kostanay 1:0 (0:0)
15:00 Galatasaray - Tuzlaspor 5:0 (5:0)
20:45 Linfield FC - Sligo Rovers 6:3 (5:1)
22:00 Fluminense RJ - Barcelona SC 1:3 (1:0)
16.01.2018 02:10 Racing Club - Temperley 0:1 (0:1)
14:00 Eintracht Braunschweig - Hertha BSC II 1:3 (0:1)
14:30 Austria Wien - Floridsdorfer AC 1:1 (0:0)
15:00 Holstein Kiel - FC Seoul 1:2 (0:2)
16:00 Sturm Graz - FC St. Gallen 1:1 (1:0)
16:00 Shanghai Shenhua - FC Luzern 1:1 (1:1)
16:00 SV Mattersburg - Ulsan Hyundai 2:2 (1:1)
17:00 1. FC Saarbrücken - F91 Dudelange 3:1 (0:1)
18:00 Erzgebirge Aue - Rot-Weiß Erfurt 0:1 (0:0)
18:00 FC Admira Wacker - ASK Ebreichsdorf 4:0 (3:0)
18:00 FCM Traiskirchen - SKN St. Pölten 1:2 (1:0)
18:30 Austria Wien (A) - SC Wiener Neustadt 0:0 (0:0)
18:30 Fortuna Düsseldorf - Bor. Mönchengladbach 2:0 (2:0)
17.01.2018 02:10 Huracán - San Lorenzo 2:0 (0:0)
10:00 South Melbourne FC - Port Melbourne Sharks 3:2 (1:1)
13:00 Atlético Tucumán - Gimnasia de La Plata 0:1 (0:1)
13:00 Tigre - Villa Dálmine 2:0 (1:0)
13:00 Estudiantes - All Boys 3:0 (0:0)
13:30 Gabala FK - FC Zürich 0:1 (0:0)
14:00 Bayern München II - SpVgg Unterhaching 2:0 (0:0)
14:00 Grasshopper Club Zürich - SCR Altach 2:0 (1:0)
14:00 1. FC Nürnberg - FK Dukla Praha 2:1 (0:0)
14:30 TSV 1860 München - FC Wacker Innsbruck 2:3 (2:3)
14:30 SV Ried - 1. FK Příbram 0:0 (0:0)
14:30 Estudiantes - All Boys 1:1 (1:0)
15:00 Eintracht Braunschweig - Energie Cottbus 3:0 (2:0)
15:00 RB Salzburg - BSC Young Boys 0:2 (0:1)
15:00 Arsenal de Sarandí - Brown de Adrogué 0:1 (0:0)
16:00 SV Darmstadt 98 - SpVgg Greuther Fürth 2:2 (0:1)
16:00 Sparta Praag - Tianjin Quanjian FC 4:1 (3:0)
16:00 FC Basel - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)
16:00 Vålerenga IF - Neuchâtel Xamax FCS 0:1 (0:1)
17:30 1. FC Union Berlin - FC Ingolstadt 04 1:1 (0:0)
18:00 FC St. Pauli - VfL Bochum 1:1 (1:1)
18:30 1. FC Kaiserslautern - FC Midtjylland 1:0 (1:0)
18.01.2018 01:00 Belgrano de Córdoba - Talleres de Córdoba 1:1 (0:0)
01:00 Chacarita Juniors - Deportivo Morón 1:1 (1:0)
02:10 Boca Juniors - Aldosivi 2:4 (1:0, 2:2) d.p.
13:00 Grasshopper Club Zürich - FC Viitorul Constanța 1:1 (0:1)
13:00 FC Kopenhagen - Vejle BK 4:0 (3:0)
14:00 Wolfsberger AC - Rudar Velenje 1:0 (1:0)
14:00 Silkeborg IF - AC Horsens 2:0 (0:0)
14:00 FCSB - Olimpik Donetsk 1:2 (1:0)
14:00 CSM Politehnica Iași - FK Rostov 1:1 (0:1)
15:00 Dinamo Moskou - Gaz Metan Mediaş 1:0 (0:0)
15:30 Rapid Wien - Beijing Renhe FC 4:2 (3:2)
16:00 FC Luzern - Lokomotiv Moskou 3:0 (0:0)
16:00 Spartak Moskou - Shanghai SIPG 0:1 (0:1)
19:00 ATSV Stadl-Paura - FC Blau Weiß Linz 0:4 (0:3)
19.01.2018 02:10 Newell's Old Boys - Banfield 4:3 (1:0, 1:1) d.p.
13:55 Arsenal de Sarandí - Atlético Tucumán 0:0 (0:0)
14:00 FC Liefering - Jahn Regensburg 1:5 (1:1)
14:00 1. FC Heidenheim 1846 - Austria Lustenau 1:0 (1:0)
14:00 Dynamo Dresden - FK Mladá Boleslav 1:4 (0:1)
14:00 Lech Poznań - Zorya Lugansk 3:1 (2:0)
15:00 FC Thun - FC Schaffhausen 4:1 (3:1)
16:30 FC St. Gallen - Dinamo Kiev 2:0 (1:0)
16:30 SV Mattersburg - Servette Genève 1:1 (0:0)
19:30 Rot-Weiss Essen - Arminia Bielefeld 2:0 (1:0)
20.01.2018 02:10 Racing Club - Independiente 1:3 (1:2, 2:2) d.p.
12:00 Vejle BK - Randers FC 1:1 (1:0)
12:30 Estudiantes - Chacarita Juniors 2:0 (0:0)
13:00 Malmö FF - Fremad Amager 1:0 (0:0)
13:00 IFK Göteborg - Aalborg BK 1:3 (1:1)
13:00 SV Innsbruck - WSG Wattens 0:5 (0:2)
13:00 Argentinos Juniors - Comunicaciones 7:2 (3:2)
13:00 Tigre - Deportivo Morón 1:1 (1:1)
13:00 Atlético Rafaela - Newell's Old Boys 2:2 (1:0)
14:00 Energie Cottbus - FK Dukla Praha 2:0 (0:0)
14:00 Austria Wien - Górnik Zabrze 1:1 (0:0)
14:00 Alemannia Aachen - VfL Bochum 1:0 (0:0)
14:00 TSV Hartberg - SC Neusiedl/See 1919 4:2 (3:1)
14:00 Floridsdorfer AC - ASK-BSC Bruck/Leitha 5:2 (1:2)
14:00 FCM Traiskirchen - SC Wiener Neustadt 1:1 (1:0)
14:00 Estudiantes - Chacarita Juniors 2:0 (0:0)
14:15 Atlético Rafaela - Newell's Old Boys 1:1 (1:0)
14:30 SV Sonsbeck - Fortuna Düsseldorf 0:2 (0:1)
14:40 Tigre - Deportivo Morón 1:2 (1:0)
15:00 FC Thun - FC Breitenrain Bern 3:0 (1:0)
15:00 Argentinos Juniors - Comunicaciones 4:1 (3:0)
15:30 LASK - Yanbian FC 2:0 (0:0)
16:00 Sturm Graz - FC Basel 4:2 (3:2)
16:00 Hajduk Split - FC Zürich 4:1 (4:1)
16:00 RB Salzburg - Viktoria Plzeň 5:0 (2:0)
16:00 FC Admira Wacker - Tianjin Quanjian FC 3:2 (2:2)
16:15 FC Lahti - FC Flora 1:0 (0:0)
16:30 SV Mattersburg - FC Aarau 1:1 (1:1)
21.01.2018 00:00 Legia Warschau - Atlético Nacional 0:2 (0:2)
02:10 Gimnasia de La Plata - San Lorenzo 1:3 (0:0, 1:1) d.p.
16:00 CSKA Moskou - Vålerenga IF 0:0 (0:0)
16:00 Wolfsberger AC - Levski Sofia 0:3 (0:0)
20.01.2018 01:00 Millonarios - América de Cali 0:1
22.01.2018 02:10 Boca Juniors - River Plate 0:1 (0:1)
12:00 CSKA Moskou - AC Horsens 2:2 (1:2)
13:30 KF Shkëndija 79 - FC Zürich 1:2 (0:0)
14:00 Austria Wien - Dinamo Boekarest 2:3 (0:1)
15:00 SKN St. Pölten - FC Dunav Ruse 1:0 (0:0)
15:45 Rapid Wien - CFR Cluj 1:3 (0:1)
16:00 Zenit St. Petersburg - FC Kopenhagen 5:0 (3:0)
16:30 SV Mattersburg - 1. FC Saarbrücken 1:0 (1:0)
16:45 Brøndby IF - Guangzhou Evergrande 3:3 (2:3)
23.01.2018 01:00 Millonarios - Santa Fe 0:0
11:00 Bayer Leverkusen - Rot-Weiß Oberhausen 3:1 (2:0)
13:30 SCR Altach - Pogoń Szczecin 0:1 (0:1)
15:00 FC Thun - FC Wil 1900 1:1 (1:1)
15:00 SV Ried - Union Gurten 7:0 (2:0)
15:00 FC Luzern - FC Chiasso 1:1 (0:0)
16:00 Lokomotiv Moskou - Tianjin Quanjian FC 1:1 (1:0)
16:30 Sturm Graz - Dinamo Kiev 2:0 (1:0)
24.01.2018 09:00 Shakhtar Donetsk - Dinamo Zagreb 0:1 (0:0)
09:30 Logan Lightning FC - Redlands United 5:1 (2:1)
11:00 FC Basel - FC Winterthur 1:0 (0:0)
11:00 FK Ústí nad Labem - FK Litoměřice 2:0 (1:0)
11:30 Rochedale Rovers - Western Pride 1:8 (0:3)
13:00 JK Nõmme Kalju - TPS Turku 2:1 (1:1)
13:00 FC FASTAV Zlín - Zlate Moravce 3:1 (1:1)
13:00 GIF Sundsvall - Östersunds FK 1:0 (1:0)
14:00 NK Maribor - Szombathelyi Haladás 1:1 (0:0)
14:00 NK Triglav - Rudar Velenje 1:4 (1:0)
14:00 Gyirmót SE - DAC Dunajská Streda 2:1 (1:0)
14:30 FC Lugano - US Gavorrano 2:1 (0:1)
15:00 Gaz Metan Mediaş - NK Veres 3:1 (2:0)
15:00 SV 07 Elversberg - Alemannia Aachen 6:0 (4:0)
15:00 Dinamo Boekarest - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 1:0 (1:0)
16:00 Vålerenga IF - Silkeborg IF 2:1 (1:1)
16:00 FC Thun - FC Sion 0:0 (0:0)
18:00 Floridsdorfer AC - SC Neudörfl 6:1 (4:0)
19:30 TSV 1860 München - SV Wörgl 11:0 (7:0)
25.01.2018 00:00 Atlético Junior - Jaguares de Córdoba 1:0 (0:0)
02:30 Real Cartagena - Independiente Medellín 0:5 (0:3)
11:00 Paide Linnameeskond - TPS Turku 3:5 (3:1)
12:00 Odense BK - Vejle BK 4:0 (3:0)
12:30 Guangzhou Evergrande - FC Kopenhagen 0:0 (0:0)
14:00 Wisła Płock - FC Ufa 0:1 (0:0)
14:00 Sparta Praag - FK Loko Vltavín 3:0 (0:0)
15:00 Zrinjski Mostar - HNK Cibalia 0:2 (0:1)
16:00 Zenit St. Petersburg - Slavia Praag 5:1 (1:0)
16:00 Odds BK - Shanghai Shenhua 3:1 (2:0)
16:00 IK Frej - Dalkurd FF 1:2 (1:1)
16:00 CS Universitatea Craiova - PFC Ludogorets Razgrad 0:2 (0:0)
26.01.2018 01:00 Millonarios - Deportivo Cali 0:0 (0:0)
11:00 Paksi SE - Cegledi VSE 1:1 (1:1)
11:00 Shonan Bellmare - Puskás FC 1:0 (0:0)
12:00 MFK Karvina - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)
12:00 GKS Tychy '71 - Puszcza Niepołomice 0:0 (0:0)
12:00 FK Krasnodar - FK Astana 1:3 (1:3)
13:00 MŠK Žilina - Liáoníng Hóngyùn 4:0 (2:0)
13:00 FC Midtjylland - Vendsyssel FF 0:2 (0:1)
13:00 Strømsgodset IF - FK Bodø/Glimt 2:1 (2:0)
14:00 Austria Wien - Slovan Liberec 1:1 (0:1)
14:00 Ullensaker/Kisa IL - Stabæk IF 5:1 (3:0)
15:00 SKN St. Pölten - Tromsø IL 1:0 (1:0)
15:00 Pécsi MFC - Kecskeméti TE 1:0 (0:0)
15:00 NK Domžale - MFK Ružomberok 1:0 (0:0)
15:45 Videoton FC - CFR Cluj 0:3 (0:2)
16:00 Lech Poznań - Hajduk Split 0:1 (0:0)
16:00 1. FC Saarbrücken - Ulsan Hyundai 1:0 (0:0)
16:00 Aalborg BK - Shonan Bellmare 3:2 (0:2)
16:30 Dinamo Kiev - NK Osijek 3:2 (2:1)
16:30 KS ROW 1964 Rybnik - Rekord Bielsko-Biała 2:1 (2:0)
18:00 Servette Genève - Stade Nyonnais 3:1 (1:1)
18:00 SK Slovan HAC - FC Marchfeld Mannsdorf 0:3 (0:2)
18:00 USV Gnas - SV Eltendorf 1:4 (0:2)
18:30 Malmö FF - FC Flora 4:0 (3:0)
18:30 Östers IF - Husqvarna FF 2:2 (1:0)
18:30 Tulevik Viljandi - FC Kuressaare 3:5 (2:4)
20:45 Bohemian FC - Finn Harps 2:0 (2:0)
20:45 Galway United - Sligo Rovers 0:2 (0:1)
23:00 CE Aimoré - Ypiranga FC (RS) 1:0 (1:0)
27.01.2018 01:00 Santa Fe - América de Cali 0:1 (0:0)
10:30 FK Pardubice - Vysočina Jihlava 0:0 (0:0)
11:00 FC Wil 1900 - Grasshopper Club Zürich 1:0 (1:0)
11:00 FC FASTAV Zlín - FK Fotbal Třinec 3:1 (1:1)
11:00 FK Ústí nad Labem - FK Dukla Praha 1:4 (1:3)
12:00 CSKA Sofia - Dinamo Kiev 0:0 (0:0)
13:00 AIK Solna - Inter Turku 3:0 (1:0)
13:00 Degerfors IF - Carlstad United BK 3:2 (1:0)
13:30 FC Basel - FC Luzern 1:0 (0:0)
14:00 BSC Young Boys - FC Chiasso 3:2 (1:1)
14:00 LASK - TSV Hartberg 2:0 (1:0)
14:00 RB Salzburg - SV Ried 3:1 (0:1)
14:00 Górnik Zabrze - Partizan 0:0 (0:0)
14:00 Floridsdorfer AC - FCM Traiskirchen 2:1 (1:1)
14:00 Baník Ostrava - MFK Zemplín Michalovce 3:3 (2:2)
14:30 SCR Altach - FC Zürich 0:2 (0:0)
14:30 SV Grödig - WSG Wattens 0:3 (0:0)
14:30 Sturm Graz - SC Wiener Neustadt 3:0 (2:0)
15:00 FC Thun - FC Lausanne-Sport 1:1 (1:0)
15:00 BK Häcken - Sarpsborg 08 3:0 (2:0)
15:00 SV Mattersburg - FC Blau Weiß Linz 5:0 (2:0)
15:00 Legia Warschau - Silkeborg IF 2:0 (1:0)
16:00 IFK Göteborg - Stabæk IF 3:2 (1:2)
16:00 Dinamo Zagreb - SønderjyskE 3:0 (0:0)
16:00 FC St. Gallen - Austria Lustenau 2:0 (2:0)
16:00 FC Nordsjælland - Guizhou Hengfeng 4:1 (2:1)
16:00 Halmstads BK - Falkenbergs FF 0:0 (0:0)
16:30 BSC Young Boys - Neuchâtel Xamax FCS 4:2 (1:0)
18:15 Lokomotiv Moskou - Östersunds FK 3:3 (2:0)
28.01.2018 00:00 Atlético Junior - Independiente Medellín 2:1 (0:0)
01:15 Ñublense - Huachipato 1:0 (1:0)
02:15 Real Cartagena - Jaguares de Córdoba 0:4 (0:2)
02:45 Barcelona SC - Sport Boys 6:2 (4:1)
14:00 Rapid Wien - 1. FC Slovácko 1:1 (0:1)
15:00 FC Lugano - FC Wil 1900 4:0 (2:0)
16:00 Zenit St. Petersburg - Guangzhou Evergrande 4:1 (2:0)
16:00 FCSB - Jiāngsū Sūníng 3:1 (1:0)
29.01.2018 11:00 Metalurg Zaporizhya - Dnipro Dnipropetrovsk 0:5 (0:3)
11:00 Port FC - Sanfrecce Hiroshima 5:2 (2:0)
12:00 PFC Sumy - Polissya Zhytomyr 2:2 (1:1)
12:00 Helios Kharkov - Naftovik-Ukrnafta 5:1 (0:0)
13:00 Brøndby IF - Slavia Praag 2:2 (1:1)
13:00 FK Astana - MŠK Žilina 0:1 (0:0)
13:00 DAC Dunajská Streda - FC Helsingør 1:1 (0:1)
14:00 Partizan - Slovan Liberec 1:2 (0:1)
15:00 SK Brann - IF Elfsborg 0:2 (0:1)
15:30 Qarabağ FK - FK Sarajevo 0:2 (0:1)
15:30 Keşlə FK - Karpaty Lviv 1:2 (0:1)
16:00 Piast Gliwice - CSKA Moskou 0:0 (0:0)
16:00 PFC Ludogorets Razgrad - Baltika Kaliningrad 3:1 (1:0)
20:00 USV Allerheiligen - SV Lebring 1:0 (0:0)
30.01.2018 11:00 Wisła Płock - FC Nitra 2:1 (0:1)
11:00 Slaven Belupo - Zrinjski Mostar 3:5 (1:0, 1:1) d.p.
11:00 Neman Grodno - FK Gorodeya 3:1 (1:1)
11:30 FK Fotbal Třinec - MFK Zemplín Michalovce 3:1 (2:0)
13:00 Shakhtar Donetsk - FC Kopenhagen 1:2 (0:1)
14:30 Austria Wien - FC Zbrojovka Brno 0:2 (0:1)
15:00 Baník Ostrava - SønderjyskE 1:0 (1:0)
15:00 Široki Brijeg - Rudar Velenje 0:1 (0:1)
15:00 Hessen Kassel - Wacker Nordhausen 3:0 (1:0)
15:30 Dinamo Moskou - FK AS Trenčín 3:1 (1:1)
16:00 FC Luzern - FC Rapperswil-Jona 3:0 (3:0)
16:00 FCSB - NK Osijek 2:0 (1:0)
16:00 FC Hradec Králové - FC Zbrojovka Brno 1:1 (0:0)
16:00 FC Nordsjælland - FC Seoul 3:0 (1:0)
19:00 RB Salzburg - USK Anif 4:1 (1:0)
20:45 Bohemian FC - Longford Town 2:1 (1:1)
23:30 Barcelona SC - Delfín SC 1:2 (0:2)
31.01.2018 02:30 CS Emelec - Guayaquil City FC 4:1 (2:1)
09:30 Rode Ster Belgrado - FK Amkar Perm 1:1 (1:1)
11:00 Viktoria Žižkov - FK MAS Táborsko 3:1 (1:0)
11:00 Budapesti Vasas - MTK Budapest 1:2 (0:1)
12:00 Odds BK - Odense BK 3:1 (1:0)
13:00 FC Honka - FC Lahti 1:4 (0:1)
14:00 Shakhter Soligorsk - FK Teplice 2:1 (1:1)
15:00 Slovan Bratislava - Újpest FC 2:1 (0:0)
15:00 České Budějovice - FC Blau Weiß Linz 0:0 (0:0)
16:00 Slavia Praag - Guangzhou Evergrande 5:1 (3:0)
16:00 Aalborg BK - Sparta Praag 1:2 (0:0)
16:30 New England Revolution - New York RB 4:3 (2:2)
16:30 PFC Ludogorets Razgrad - Irtysh Pavlodar 2:0 (2:0)
17:30 Spartak Moskou - CSKA Sofia 0:0 (0:0)
18:30 FC Flora - JK Nõmme Kalju 1:2 (1:1)
19:00 AC Bellinzona - Yverdon-Sport FC 0:2 (0:0)
19:00 Wacker Burghausen - TSV Buchbach 4:0 (3:0)
20:30 Cobh Ramblers - Waterford United 0:1 (0:0)
01.02.2018 09:30 Oakleigh Cannons - Guangzhou R&F 0:4 (0:2)
11:00 Málaga CF - Shonan Bellmare 0:0 (0:0)
11:00 Neman Grodno - FK Smolevichy-STI 0:0 (0:0)
13:00 MŠK Žilina - Shandong Luneng 1:2 (0:2)
14:30 Strømmen IF - Stabæk IF 2:1 (1:0)
14:30 Tromsø IL - Rubin Kazan 1:0 (0:0)
15:00 Jagiellonia Białystok - Karpaty Lviv 2:1 (1:0)
15:00 FK Dukla Praha - FK Rostov 1:3 (0:1)
15:00 NK Triglav - MFK Ružomberok 1:2 (1:2)
15:00 Örebro SK - F91 Dudelange 0:0 (0:0)
16:00 Legia Warschau - Viktoria Plzeň 1:5 (0:3)
20:45 Sligo Rovers - Finn Harps 2:1 (1:1)
02.02.2018 10:30 Green Gully SC - FC Bulleen Lions 3:0 (3:0)
11:00 GKS Tychy '71 - SFC Opava 1:2 (1:1)
13:00 Djurgårdens IF - Syrianska FC 3:1 (1:0)
13:00 Zrinjski Mostar - FK Sutjeska 0:1 (0:0)
13:00 Puszcza Niepołomice - FK Frýdek-Místek 2:0 (2:0)
13:35 Vålerenga IF - Kristiansund BK 2:1 (1:0)
14:00 Molde FK - FK Bodø/Glimt 1:2 (0:1)
14:00 Silkeborg IF - Randers FC 2:2 (0:1)
14:00 Spartak Trnava - FC Hradec Králové 2:3 (1:2)
14:00 Śląsk Wrocław - FC Nitra 3:2 (1:0)
15:00 Dundalk FC - FC Seoul 1:0 (0:0)
15:00 FK Čukarički-Stankom - MFK Karvina 0:0 (0:0)
15:30 Legia Warschau - Shanghai Shenxin 1:1 (1:1)
16:00 FC Nordsjælland - CSKA Moskou 1:1 (1:1)
16:30 Floridsdorfer AC - Levski Sofia 1:3 (1:0)
18:00 Kapfenberger SV 1919 - SC Weiz 3:2 (1:1)
18:00 NK Osijek - Lokomotiv Moskou 0:1 (0:1)
03.02.2018 00:00 Barcelona SC - Guayaquil City FC 1:1 (1:1)
02:30 CS Emelec - Delfín SC 3:1 (1:0)
08:00 AIK Solna - FC Midtjylland 1:3 (1:0)
11:00 Union Vöcklamarkt - FC Blau Weiß Linz 1:1 (0:1)
11:00 MTK Budapest - Budapest Honvéd 1:3 (0:1)
11:00 ŁKS Łódź - GKS Bełchatów 2:2 (2:1)
12:00 TSV Hartberg - TUS Bad Gleichenberg 6:1 (3:1)
12:00 Górnik Zabrze - MFK Zemplín Michalovce 5:0 (3:0)
13:00 Shakhtar Donetsk - Slavia Praag 3:2 (2:1)
13:00 Djurgårdens IF - HJK Helsinki 2:1 (0:1)
14:15 Aalborg BK - Thisted FC 2:0 (1:0)
15:00 Partizan - FK Teplice 2:0 (0:0)
15:00 FC FASTAV Zlín - BATE Borisov 2:3 (2:2)
15:30 Dinamo Moskou - Vysočina Jihlava 1:1 (0:0)
16:00 IFK Göteborg - Odense BK 2:1 (0:0)
16:00 FC Midtjylland - Guangzhou Evergrande 1:2 (0:1)
19:00 Chattanooga FC - FC Dallas 1:1 (1:1)
20:00 Florida International Univ. - Minnesota United FC 1:4 (0:3)
20:30 New England Revolution - Malmö FF 0:1 (0:0)
23:00 Chicago Fire - South Florida Bulls 2:0 (1:0)
23:30 Real Salt Lake - Los Angeles Galaxy 3:1 (0:1)
04.02.2018 02:00 Seattle Sounders - Portland Timbers 1:2 (1:1)
13:00 BK Häcken - FK Astana 2:0 (1:0)
13:00 Lech Poznań - GKS Tychy '71 2:0 (1:0)
15:00 Zenit St. Petersburg - Slovan Bratislava 0:0 (0:0)
15:00 Rode Ster Belgrado - Újpest FC 1:1 (0:1)
15:00 FK Dukla Praha - Vardar Skopje 0:1 (0:0)
16:00 SV Ried - Viktoria Plzeň 0:0 (0:0)
05.02.2018 12:00 PFC Sumy - Metalurg Zaporizhya 7:0 (2:0)
13:00 FC Seoul - Örebro SK 1:0 (0:0)
13:00 Muangthong United - Sanfrecce Hiroshima 0:1 (0:0)
14:00 Lokomotiv Moskou - Kalmar FF 1:1 (0:1)
15:00 Beijing Guoan - Dalkurd FF 1:3 (1:3)
15:00 Vojvodina - Olimpija Ljubljana 3:2 (2:1)
15:00 FK Čukarički-Stankom - Shakhter Soligorsk 1:1 (1:1)
17:00 Levski Sofia - Gżira United 2:1 (1:1)
21:00 Aarhus GF - FK Jablonec 5:4 (1:0, 1:1) d.p.
06.02.2018 10:00 Oakleigh Cannons - Heidelberg United 3:0 (0:0)
12:45 Vålerenga IF - Kongsvinger IL 4:0 (2:0)
13:00 Shakhtar Donetsk - Jiāngsū Sūníng 0:1 (0:0)
13:00 FK Astana - Liáoníng Hóngyùn 6:0 (4:0)
14:00 FC Ufa - FC Nitra 0:0 (0:0)
14:30 Slovan Bratislava - NK Veres 0:1 (0:0)
15:00 FC Zbrojovka Brno - BATE Borisov 0:1 (0:1)
15:00 Vojvodina - Vysočina Jihlava 2:3 (0:0)
16:00 FK Krasnodar - Strømsgodset IF 2:1 (2:1)
17:00 Stade Nyonnais - Hammarby IF 1:2 (0:1)
18:00 TSV Hartberg - FC Gleisdorf 09 3:1 (1:1)
18:00 Elche CF - CSKA Moskou 0:3 (0:2)
20:30 New England Revolution - FC Cincinnati 1:1 (0:1)
07.02.2018 08:00 Shakhtar Donetsk - AIK Solna 2:0 (0:0)
10:00 Shanghai Shenxin - Borussia Dortmund II 0:3 (0:1)
12:00 Široki Brijeg - NK Celje 2:0 (1:0)
13:30 FC Nordsjælland - FC Roskilde 1:2 (1:1)
14:00 ŁKS Łódź - FK Gorodeya 1:0 (0:0)
15:00 FK Dukla Praha - Újpest FC 0:0 (0:0)
15:00 Dinamo Moskou - FK Amkar Perm 2:1 (2:0)
16:00 SV Ried - Shanghai Shenxin 5:0 (2:0)
16:00 Warta Poznań - Widzew Łódź 0:1 (0:1)
16:30 Zenit St. Petersburg - Rode Ster Belgrado 1:0 (1:0)
16:30 Viktoria Plzeň - Guizhou Hengfeng 2:1 (1:0)
18:30 Sparta Praag - Spartak Moskou 1:2 (1:1)
08.02.2018 09:30 South Melbourne FC - Guangzhou R&F 3:0 (2:0)
12:00 FK Astana - Shandong Luneng 3:0 (1:0)
14:00 SK Brann - Viking FK 3:2 (2:1)
14:30 Partizan - Shakhter Soligorsk 2:1 (0:0)
14:30 Olimpija Ljubljana - FK Rostov 3:3 (2:0)
15:00 Anzhi Makhachkala - Dinamo Minsk 2:0 (0:0)
16:00 FK Krasnodar - Videoton FC 0:1 (0:1)
16:00 Sarpsborg 08 - Kalmar FF 1:0 (0:0)
16:30 Dinamo Kiev - Tianjin Teda 3:1 (1:1)
17:00 Chicago Fire - Philadelphia Union 0:0 (0:0)
20:30 D.C. United - Malmö FF 1:2 (0:0)
09.02.2018 05:00 Iwaki SC - Vancouver Whitecaps 0:1 (0:0)
07:00 Consadole Sapporo - Columbus Crew 3:2 (2:2)
09:30 Neman Grodno - FK Trakai 1:3 (1:1)
11:00 Viktoria Žižkov - MFK Ružomberok 2:1 (0:1)
12:30 JK Nõmme Kalju - FC Honka 1:1 (0:0)
12:45 Vålerenga IF - Stabæk IF 4:2 (3:2)
13:00 Odds BK - FK Haugesund 0:0 (0:0)
15:00 Östers IF - Mjällby AIF 0:2 (0:1)
15:00 Kristiansund BK - Aalesunds FK 1:1 (0:0)
15:00 FC Ufa - FK Čukarički-Stankom 0:1 (0:0)
15:30 TSV 1860 München - Beijing Renhe FC 2:1 (1:1)
16:00 Molde FK - Lillestrøm SK 1:2 (1:1)
16:00 Lokomotiv Moskou - Strømsgodset IF 2:2 (1:1)
18:00 Kapfenberger SV 1919 - TUS Bad Gleichenberg 3:3 (0:2)
18:00 USV Gnas - USV Allerheiligen 8:0 (4:0)
18:30 Rot-Weiß Oberhausen - TSV Steinbach 2:2 (1:0)
20:00 Austria Lustenau - TSV Höchst 5:1 (1:0)
20:00 Drogheda United - Bray Wanderers 1:1 (0:1)
20:30 Waterford United - Shelbourne FC 2:2 (1:2)
20:45 Galway United - Bohemian FC 0:2 (0:2)
10.02.2018 09:15 Krylia Sovetov - FK Rīga 0:1 (0:0)
10:00 Zenit St. Petersburg - NK Maribor 3:1 (2:0)
12:00 TSV Hartberg - Sturm Graz (A) 1:1 (0:0)
14:00 TSV Hartberg - FCM Traiskirchen 4:2 (1:2)
14:00 Floridsdorfer AC - First Vienna FC 8:0 (2:0)
14:00 FC Hard - Austria Lustenau 0:2 (0:1)
14:00 Spartak Trnava - MFK Karvina 3:1 (0:1)
14:00 IK Frej - Hammarby IF 4:1 (1:0)
14:00 FC FASTAV Zlín - Slovan Bratislava 3:2 (1:0)
14:00 Sigma Olomouc - Slovan Liberec 1:2 (0:1)
14:30 FK Teplice - FK MAS Táborsko 1:0 (1:0)
15:00 Djurgårdens IF - FK Bodø/Glimt 3:1 (0:0)
15:00 Bohemians 1905 - MFK Ružomberok 1:0 (0:0)
15:00 FK Mladá Boleslav - České Budějovice 4:0 (2:0)
15:00 Baník Ostrava - Slavia Praag 2:3 (2:1)
22:00 Nashville SC - Atlanta United FC 1:3 (0:0)
11.02.2018 04:00 New York City FC - Los Angeles Galaxy 0:3 (0:1)
15:00 FK Budućnost Podgorica - FK Amkar Perm 0:3 (0:1)
12.02.2018 16:00 Videoton FC - Tianjin Teda 3:1 (2:0)
13.02.2018 14:00 FC Blau Weiß Linz - FK MAS Táborsko 3:1 (2:0)
16:30 SK Brann - Puskás FC 1:0 (0:0)
18:00 SC/ESV Parndorf - SC Wiener Neustadt 1:3 (1:1)
14.02.2018 03:30 Atlético San Luis - New York City FC 3:0 (1:0)
14:00 Molde FK - Kristiansund BK 1:0 (1:0)
14:30 Újpest FC - Gyirmót SE 2:1 (1:0)
15:00 Dinamo Moskou - FK Zeta 1:0 (1:0)
19:00 New England Revolution - FC Dallas 2:2 (0:1)
22:00 Portland Timbers - Houston Dynamo 1:1 (1:1)
15.02.2018 01:00 Chicago Fire - Impact de Montréal 1:2 (0:2)
01:00 New York RB - Sporting Kansas City 1:1 (1:0)
16:30 Sarpsborg 08 - Rubin Kazan 1:0 (0:0)
18:00 Vålerenga IF - Tromsø IL 0:3 (0:2)
16.02.2018 04:30 Fresno FC - Los Angeles Galaxy 1:3 (1:1)
13:00 Odds BK - Stabæk IF 4:0 (2:0)
14:30 TSV 1860 München - FC Blau Weiß Linz 1:0 (0:0)
15:00 NK Krško - TSV Hartberg 0:2 (0:2)
15:00 SV Ried - České Budějovice 1:1 (1:0)
15:00 SC Wiener Neustadt - Szombathelyi Haladás 1:1 (0:0)
15:30 Bayern München II - FC Liefering 1:4 (1:2)
16:00 Sarpsborg 08 - SK Brann 2:3 (0:2)
18:00 Floridsdorfer AC - SR Donaufeld 2:1 (2:1)
18:00 Austria Wien (A) - Kapfenberger SV 1919 2:4 (1:0)
18:00 FK Haugesund - Viking FK 1:2 (0:2)
20:45 Shelbourne FC - Galway United 0:1 (0:0)
17.02.2018 13:00 FK Loko Vltavín - FK MAS Táborsko 2:1 (0:0)
14:20 Wacker Burghausen - FC Wacker Innsbruck 1:0 (1:0)
16:30 FK Rostov - Aalesunds FK 2:1 (2:0)
17:00 NK Maribor - NK Celje 4:1 (2:0)
20:00 Portland Timbers - FC Dallas 1:2 (0:2)
23:00 Phoenix Rising - Sporting Kansas City 1:2 (1:2)
23:00 San Jose Earthquakes - Los Angeles Galaxy 4:2 (1:1)
23:00 Columbus Crew - Atlanta United FC 3:1 (2:0)
23:00 D.C. United - Philadelphia Union 2:1 (1:0)
18.02.2018 01:30 Charleston Battery - Minnesota United FC 1:0 (1:0)
01:30 Impact de Montréal - Tampa Bay Rowdies 2:1 (1:0)
02:15 New York RB - Houston Dynamo 0:5 (0:2)
04:00 Las Vegas Lights FC - Vancouver Whitecaps 2:3 (0:2)
15:00 Dinamo Moskou - Dinamo Minsk 2:2 (2:0)
16:00 Tromsø IL - FK Rostov 2:2 (1:0)
16:30 Rubin Kazan - Vålerenga IF 3:0 (2:0)
16:30 Molde FK - FK Krasnodar 1:2 (0:1)
19.02.2018 01:00 Los Angeles FC - Vancouver Whitecaps 4:4 (2:3)
20.02.2018 16:00 Kristiansund BK - FK Krasnodar 3:0 (1:0)
21.02.2018 11:45 Levante UD - FC Ufa 1:1 (1:1)
16:00 Aalesunds FK - IK Start 0:0 (0:0)
17:00 Rubin Kazan - Lillestrøm SK 1:1 (1:1)
18:00 Sturm Graz - SC Kalsdorf 4:0 (2:0)
19:00 New England Revolution - Sporting Kansas City 2:1 (2:1)
22:00 Charleston Battery - Columbus Crew 1:2 (1:0)
22:00 Chicago Fire - Nashville SC 0:0 (0:0)
22:00 New York RB - Portland Timbers 1:4 (0:2)
23:00 D.C. United - Jacksonville Armada 2:1 (1:0)
22.02.2018 01:00 Houston Dynamo - Phoenix Rising 1:0 (1:0)
01:30 Minnesota United FC - Atlanta United FC 1:1 (0:0)
01:30 Philadelphia Union - Impact de Montréal 5:0 (2:0)
10:00 Baltika Kaliningrad - Dinamo Moskou 0:2 (0:0)
16:00 Rosenborg BK - FK Krasnodar 3:2 (0:1)
18:00 Vålerenga IF - Molde FK 1:1 (0:1)
23.02.2018 12:00 Kongsvinger IL - Ullensaker/Kisa IL 2:1 (1:0)
13:30 Raków Częstochowa - ŁKS Łódź 1:2 (1:1)
17:00 Stabæk IF - FK Rostov 0:1 (0:1)
24.02.2018 17:30 Chicago Fire - Orlando City 3:2
22:00 Phoenix Rising - New York RB 2:1 (1:0)
23:00 Minnesota United FC - Columbus Crew 0:2 (0:2)
23:00 Impact de Montréal - New York City FC 2:2 (0:1)
25.02.2018 00:00 Portland Timbers - Sporting Kansas City 3:2 (0:1)
01:30 Charleston Battery - Atlanta United FC 0:0 (0:0)
01:30 Philadelphia Union - Tampa Bay Rowdies 1:2 (0:2)
02:15 Houston Dynamo - New England Revolution 3:4 (0:0, 1:1) d.p.
04:00 Los Angeles Galaxy - Vancouver Whitecaps 1:2 (0:1)
05:00 D.C. United - Las Vegas Lights FC 4:2 (1:0)
14:00 Strømsgodset IF - Sarpsborg 08 2:3 (2:1)
15:00 Rubin Kazan - Rosenborg BK 4:1 (2:1)
16:00 FK Bodø/Glimt - IK Start 1:0 (1:0)
16:00 Kristiansund BK - FK Haugesund 0:1 (0:1)
18:00 Molde FK - Dinamo Brest 4:1 (1:1)
26.02.2018 13:00 PFC Sumy - Metalurg Zaporizhya 10:3 (7:0)
27.02.2018 14:30 Malmö FF - FC Roskilde 2:2 (1:2)
16:00 FC Sheriff - Kuopion PS 0:1 (0:0)
28.02.2018 16:00 Rosenborg BK - Dinamo Brest 3:1 (1:1)
16:00 Stabæk IF - Viking FK 2:1 (1:1)
01.03.2018 01:30 LDU Quito - Phoenix Rising 3:2 (1:0, 2:2) d.p.
03.03.2018 14:00 Falkenbergs FF - Mjällby AIF 2:2 (2:0)
15:00 Molde FK - Aalesunds FK 1:0 (1:0)
16:00 Vålerenga IF - IK Start 2:1 (0:0)
04.03.2018 16:00 FK Bodø/Glimt - Tromsø IL 4:1 (3:1)
18:00 Sarpsborg 08 - Stabæk IF 3:2 (0:2)
05.03.2018 18:30 Lillestrøm SK - Rosenborg BK 0:0 (0:0)
07.03.2018 15:00 Eintracht Frankfurt - Lokomotiv Moskou 2 5:3
18:45 FC Barcelona - Espanyol 4:2 (0:0, 0:0) d.p.
10.03.2018 15:00 Halmstads BK - Husqvarna FF 4:0 (3:0)
12.03.2018 16:00 Kongsvinger IL - Sichuan Longfor 6:1 (2:1)
13.03.2018 14:30 Hansa Rostock - Świt Skolwin 2:1 (1:1)
16.03.2018 17:00 IFK Göteborg - IF Brommapojkarna 3:0 (2:0)
18:30 Östers IF - GAIS Göteborg 2:2 (1:1)
17.03.2018 13:00 Halmstads BK - Trelleborgs FF 1:2 (0:1)
14:00 Kalmar FF - IFK Norrköping 1:1 (0:0)
18.03.2018 14:00 Ullensaker/Kisa IL - Stabæk IF 4:3 (3:2)
21.03.2018 18:00 Feyenoord - ADO Den Haag 4:0 (3:0)
22.03.2018 12:00 Sint-Truidense VV - Lierse SK 2:2 (1:1)
14:00 Hamburger SV - Odense BK 3:0 (2:0)
15:00 Bayer Leverkusen - VfL Bochum 5:2 (4:1)
15:00 Viktoria Žižkov - Dynamo Dresden 1:4 (1:0)
18:30 1. FC Union Berlin - VfL Wolfsburg 0:3 (0:0)
23.03.2018 12:00 Ruch Chorzów - FK Frýdek-Místek 2:1 (1:0)
12:00 FK Jablonec - 1. FK Příbram 2:1 (0:1)
12:45 Vålerenga IF - JK Nõmme Kalju 3:1 (1:0)
13:00 FC Banants - FK Ararat Moskva 1:1 (0:1)
13:00 Zagłębie Sosnowiec - Radomiak Radom 1:1 (1:0)
13:00 TPS Turku - JJK Jyväskylä 2:2 (2:1)
14:00 SK Brann - Sandnes Ulf 1:1 (1:0)
14:00 Budapest Honvéd - FK AS Trenčín 2:2 (1:0)
15:00 SC Wiener Neustadt - Rapid Wien 1:0 (1:0)
15:00 FK Rostov - Akhmat Grozny 0:2 (0:1)
15:00 Erzgebirge Aue - FK Mladá Boleslav 4:4 (2:4)
15:30 NK Domžale - Udinese Calcio 1:0 (1:0)
15:30 Royal Excel Mouscron - Sporting Charleroi 1:1 (0:0)
16:00 Boluspor - Fenerbahçe 6:2 (3:1)
16:00 FK Bodø/Glimt - Aalesunds FK 3:0 (2:0)
16:00 Mjøndalen IF - Lillestrøm SK 2:0 (1:0)
16:00 Royal Antwerp FC - ÍA Akranes 3:1 (2:0)
16:00 Alemannia Haibach - Eintracht Frankfurt 1:9 (1:5)
16:00 Sarpsborg 08 - Strømmen IF 3:1 (1:0)
16:00 Molde FK - Ranheim IL 1:1 (1:1)
16:30 Hamarkameratene - Florø SK 2:0 (2:0)
18:00 1. FC Nürnberg - SV Ried 2:1 (2:0)
18:00 AS Monaco - Genoa CFC 4:1 (2:1)
24.03.2018 13:00 IFK Göteborg - Örgryte IS 1:0 (0:0)
13:00 Wisła Kraków - Piast Gliwice 2:0 (0:0)
13:00 Lech Poznań - Chrobry Głogów 2:1 (1:0)
14:00 Örebro SK - AFC Eskilstuna 0:0 (0:0)
14:00 HJK Helsinki - FCI Levadia 0:0 (0:0)
14:30 Sassuolo Calcio - Bassano Virtus 3:0 (2:0)
15:00 IF Elfsborg - Halmstads BK 3:0 (3:0)
15:00 Gefle IF - IK Sirius 2:2 (1:0)
15:00 IF Brommapojkarna - Djurgårdens IF 0:1 (0:0)
15:00 IK Start - Viking FK 3:1 (1:0)
15:00 BK Häcken - Falkenbergs FF 4:1 (2:1)
16:00 Kristiansund BK - Levanger FK 1:0 (1:0)
19:48 Górnik Zabrze - Hajduk Split 3:2 (2:2)
25.03.2018 04:15 San Jose Earthquakes - Club León 0:1 (0:1)
11:00 Royal Antwerp FC - ÍB Vestmannaeyja 3:2 (3:1)
12:00 CSKA Moskou - FK Zvezda Ryazan 4:0 (1:0)
14:00 Kalmar FF - Östers IF 3:2 (1:1)
15:00 Trelleborgs FF - GAIS Göteborg 1:2 (1:0)
15:00 Hammarby IF - IFK Norrköping 3:2 (2:2)
22:00 Cruz Azul - CF Monterrey 0:2 (0:2)
26.03.2018 13:00 Odds BK - Notodden FK 5:2 (1:2)
14:30 Holstein Kiel - 1. FC Union Berlin 3:2 (1:1)
16:00 Sarpsborg 08 - Kongsvinger IL 3:1 (2:1)
18:00 Fredrikstad FK - Ullensaker/Kisa IL 2:0 (1:0)
27.03.2018 18:00 Viking FK - FK Jerv 2:6 (1:3)
28.03.2018 11:00 Cartagena FC - ÍB Vestmannaeyja 2:1 (1:1)
14:00 Rosenborg BK - Ranheim IL 2:1 (0:0)
18:00 Varbergs BoIS - IK Oddevold 4:1 (3:1)
11.04.2018 19:00 Hallescher FC - 1. FC Lok Leipzig 4:2
09.05.2018 17:40 Al Nassr - Valencia CF 0:0 (0:0)
10.05.2018 16:00 Kehler FV - SC Freiburg 4:1
11.05.2018 18:00 Al-Ahly - AFC Ajax 1:0 (0:0)
14.05.2018 19:00 FSV Zwickau - Borussia Dortmund 4:4 (2:1)
15.05.2018 18:30 Viktoria Rietberg - Arminia Bielefeld 0:6
19:00 Hallescher FC - VfB Stuttgart 5:3 (3:1)
16.05.2018 18:15 Mamelodi Sundowns - FC Barcelona 1:3 (0:2)
18:30 FSV Zwickau - VfB Stuttgart 1:4 (0:3)
18:30 Hanse Neubrandenburg - 1. FC Union Berlin 0:11
18:30 Delbrücker SC - Arminia Bielefeld 1:3
19:00 Hessen Kassel - Hannover 96 1:2
17.05.2018 19:30 TBV Lemgo - Arminia Bielefeld 0:10
18.05.2018 18:30 SV Tasmania Berlin - 1. FC Union Berlin 0:6
20.05.2018 00:00 Detroit City FC - FC St. Pauli 2:6
01:00 Talleres de Córdoba - Boca Juniors 0:1
15:30 Türkiyemspor Berlin - 1. FC Union Berlin 1:9
21.05.2018 20:00 Linares Deportivo - Sevilla FC 0:6 (0:2)
23.05.2018 04:00 Los Angeles FC - Borussia Dortmund 1:1 (0:0)
04:30 Portland Timbers 2 - FC St. Pauli 4:2 d.p.
19:00 Santutxu FC - Athletic Bilbao 0:4
15.06.2018 18:00 Sturm Graz (A) - SK Austria Klagenfurt 1:1 (0:0)
18:30 SV St. Margarethen - SV Mattersburg 1:1 (0:0)
16.06.2018 15:00 IFK Göteborg - Djurgårdens IF 1:2
16:30 Bayern München II - FC Ismaning 8:0 (3:0)
17:30 FC Thun - FC Schaffhausen 2:1 (1:0)
17.06.2018 14:00 SV Weingarten - 1. FC Kaiserslautern 1:25
19.06.2018 17:00 Kalmar FF - IFK Norrköping -:-
20.06.2018 11:00 Malmö FF - Molde FK -:-
17:30 FC Wacker Innsbruck - PFC Ludogorets Razgrad -:-
18:30 SG Wöpkendorf - Hansa Rostock -:-
18:30 BSC Sendling - TSV 1860 München -:-
19:00 Sandvikens IF - Djurgårdens IF -:-
19:30 KSK Heist - KV Mechelen -:-
21.06.2018 13:00 BK Häcken - IF Elfsborg -:-
17:00 Örebro SK - IK Sirius -:-
17:00 Östersunds FK - GIF Sundsvall -:-
22.06.2018 Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin -:-
17:30 Würzburger Kickers - TSV Großbardorf -:-
18:00 FC Admira Wacker - FK Orenburg -:-
18:00 SG Eisdorf - Hallescher FC -:-
18:00 SV Deutschfeistritz - Sturm Graz -:-
18:30 SpVgg Cambs-Leezen - Hansa Rostock -:-
18:30 Lenggrieser SC - SpVgg Unterhaching -:-
18:30 SV Mattersburg - Zrinjski Mostar -:-
19:30 RWDM Brussels FC - RSC Anderlecht -:-
23.06.2018 Jagiellonia Białystok - Wisła Płock -:-
11:00 1. FC Köln II - Fortuna Köln -:-
11:00 Slovan Liberec - FK Ústí nad Labem -:-
12:00 Randers FC - Silkeborg IF -:-
13:00 FC Nordsjælland - Nyköbing FA -:-
14:00 SC Wiedenbrück - Sportfreunde Lotte -:-
14:00 Sparta Praag - FK AS Trenčín -:-
14:00 Sportunion Mauer - Austria Wien -:-
15:00 VVSB - AFC Ajax -:-
15:00 SE Freising - TSV 1860 München -:-
16:00 FC Luzern - FC Winterthur -:-
16:00 SV Söchering - SpVgg Unterhaching -:-
16:00 Nietlebener SV Askania - Hallescher FC -:-
17:00 Baník Ostrava - MFK Ružomberok -:-
17:00 FC Egg - SCR Altach -:-
17:00 AC Horsens - SønderjyskE -:-
17:00 ASK Voitsberg - Sturm Graz -:-
17:00 LASK - Apollon Limassol -:-
17:30 KVK Wellen - Sint-Truidense VV -:-
17:30 FC Wacker Innsbruck - Akhmat Grozny -:-
18:00 Grasshopper Club Zürich - FC Aarau -:-
18:00 FC Thun - Neuchâtel Xamax FCS -:-
19:00 Sprimont Comblain - Standard Luik -:-
24.06.2018 14:00 SC Münster 08 - Preußen Münster -:-
14:00 SC Lüstringen - VfL Osnabrück -:-
15:00 Viktoria Herxheim - 1. FC Kaiserslautern -:-
15:00 FC Halle-Neustadt - Hallescher FC -:-
16:00 FC Bisamberg - Austria Wien -:-
16:00 SpVgg Ottenau - Karlsruher SC -:-
16:00 TSV Solin - SpVgg Unterhaching -:-
29.06.2017 17:00 ASV St. Marienkirchen - LASK Linz -:-
25.06.2018 13:00 Hobro IK - Aalborg BK -:-
26.06.2018 Rot-Weiss Essen - Fortuna Köln -:-
Arka Gdynia - Maccabi Tel Aviv -:-
18:00 SpVgg Oberfranken Bayreuth - Würzburger Kickers -:-
18:00 TSV Steinbach - Sportfreunde Lotte -:-
18:00 FC Admira Wacker - Szombathelyi Haladás -:-
18:30 SV Blau-Weiß Baabe - Hansa Rostock -:-
18:30 FC Wacker Innsbruck - Qarabağ FK -:-
18:30 SV Mattersburg - SV Lafnitz -:-
19:00 SV Wehen Wiesbaden - TSV Schott Mainz -:-
19:00 Herk FC - Sint-Truidense VV -:-
19:30 SK Lochristi - Sporting Lokeren -:-
27.06.2018 FC Chiasso - FC Sion -:-
Baník Ostrava - Zlate Moravce -:-
Korona Kielce - Hapoel Be'er Sheva -:-
Newport County - Falkirk FC -:-
12:00 Ferencvárosi TC - FC FASTAV Zlín -:-
13:30 IFK Norrköping - FC Nordsjælland -:-
18:00 SCR Altach - BSC Young Boys -:-
18:30 TSV Wasserburg - TSV 1860 München -:-
18:30 Sturm Graz - NK Domžale -:-
19:00 Hülser SV - MSV Duisburg -:-
19:00 Arminia Ibbenbüren - VfL Osnabrück -:-
19:00 Vorwärts Steyr - Celtic FC -:-
19:00 KVV THES Sport Tessenderlo - Sint-Truidense VV -:-
19:00 Stade Waremmien - Standard Luik -:-
19:00 SC Oberpullendorf - Austria Wien -:-
19:30 SG Schorndorf - SG Sonnenhof Großaspach -:-
19:30 Cercle Brugge - KV Mechelen -:-
28.06.2018 13:00 IK Sirius - Hammarby IF -:-
18:30 FC Östringen - Karlsruher SC -:-
18:30 LSG 67 Ostrau - Hallescher FC -:-
18:30 SKG Stockstadt - SV Darmstadt 98 -:-
19:00 ASK Ebreichsdorf - Rapid Wien -:-
29.06.2018 Górnik Zabrze - Hajduk Split -:-
PAOK Saloniki - RSC Anderlecht -:-
FC Wacker Innsbruck - V-Varen Nagasaki -:-
15:00 Preußen Münster - Borussia Dortmund II -:-
15:00 FC Midtjylland - Malmö FF -:-
15:00 SønderjyskE - Esbjerg fB -:-
17:00 FC Admira Wacker - CSKA Moskou -:-
17:30 SønderjyskE - Slovan Liberec -:-
18:00 SG 48 Schönfels - FSV Zwickau -:-
18:00 ASC Neuenheim - SV Sandhausen -:-
18:00 Wolfsberger AC - FK Voždovac -:-
18:00 BSG Stahl Riesa - Dynamo Dresden -:-
18:00 SKN St. Pölten - FCM Traiskirchen -:-
18:30 RB Salzburg - SV Seekirchen -:-
18:30 TSV Aubstadt - SpVgg Greuther Fürth -:-
18:30 SV Mattersburg - Zlate Moravce -:-
19:00 VV Berkum - PEC Zwolle -:-
19:00 FC Thun - FC Rapperswil-Jona -:-
19:00 Haselünner SV - SV Meppen -:-
19:00 SC Poysdorf - Austria Wien -:-
19:00 Krumpaer SV Lützken - Hallescher FC -:-
19:00 VV Dirkshorn - AZ Alkmaar -:-
20:00 Cefn Druids - Falkirk FC -:-
20:45 Brechin City FC - Dundee FC -:-
30.06.2018 Piast Gliwice - Śląsk Wrocław -:-
Lech Poznań - Hapoel Be'er Sheva -:-
Sportfreunde Fleinheim - 1. FC Heidenheim 1846 -:-
FK Teplice - 1. FC Lok Leipzig -:-
Crusaders FC - Motherwell FC -:-
BSC Young Boys - PFC Ludogorets Razgrad -:-
SV Meppen - Werder Bremen II -:-
SV Meppen - Rot-Weiss Essen -:-
Rot-Weiss Essen - Werder Bremen II -:-
FC Basel - TSV 1860 München -:-
13:00 VfL Osnabrück - Borussia Dortmund II -:-
13:30 Eastleigh FC - Reading FC -:-
13:30 Brandenburger SC Süd - 1. FC Magdeburg -:-
14:00 FC Astoria Walldorf - SG Sonnenhof Großaspach -:-
14:00 VfL Wolfsburg II - Sportfreunde Lotte -:-
14:00 Djurgårdens IF - Aarhus GF -:-
14:00 Wick Academy FC - Ross County FC -:-
14:00 Aalborg BK - Randers FC -:-
14:00 Viborg FF - Hobro IK -:-
14:00 Stuttgarter Kickers - FC Ingolstadt 04 -:-
14:00 TSV Hartberg - ŠKF Sereď -:-
14:30 SDC Putten - Feyenoord -:-
14:30 LVV Lugdunum - ADO Den Haag -:-
14:30 RWE Eemsmond - FC Groningen -:-
15:00 SC 1903 Weimar - FSV Zwickau -:-
15:00 SV 08 Rothenstein - FC Carl Zeiss Jena -:-
15:00 VfB Ginsheim - SV Wehen Wiesbaden -:-
15:00 Annan Athletic - Queen Of The South -:-
15:00 East Fife FC - Dunfermline Athletic -:-
15:00 BSG Wismut Gera - Dynamo Dresden -:-
16:00 FC Pommern Stralsund - Hansa Rostock -:-
16:00 CS FOLA Esch - Fortuna Köln -:-
16:00 Optik Rathenow - 1. FC Magdeburg -:-
16:00 Regioselectie Amersfoort - AZ Alkmaar -:-
16:00 SV Heinenoord - Sparta Rotterdam -:-
16:00 Drachtster Boys - sc Heerenveen -:-
16:30 FSV Stadeln - SpVgg Greuther Fürth -:-
17:00 DJK-SV Phönix Schifferstadt - 1. FSV Mainz 05 -:-
17:00 ASV/DJK Eppelheim - SV Sandhausen -:-
17:00 Spartak Trnava - Sigma Olomouc -:-
17:00 IFK Göteborg - Bodens BK -:-
17:00 LASK - Rode Ster Belgrado -:-
18:00 FC Luzern - FC Vaduz -:-
19:00 Standard Luik - AS Nancy -:-
19:00 vv RCS - FC Dordrecht -:-
01.07.2018 14:00 1. FC Union Berlin - FC Carl Zeiss Jena -:-
14:00 VfB Auerbach - Erzgebirge Aue -:-
15:00 SV 07 Elversberg - SG Sonnenhof Großaspach -:-
15:00 FC Offenbüttel - Arminia Bielefeld -:-
15:00 FSV Hollenbach - Karlsruher SC -:-
15:30 1. FC Heidenheim 1846 - SCR Altach -:-
15:30 SV Eutin 08 - FC St. Pauli -:-
17:30 SC 07 Idar-Oberstein - 1. FC Kaiserslautern -:-
17:30 Sturm Graz - FC Kopenhagen -:-
02.07.2018 15:00 Fortuna Düsseldorf - Sportfreunde Eisbachtal -:-
17:00 PAOK Saloniki - FC Nordsjælland -:-
20:00 Cork City - Portsmouth FC -:-
20:30 Montrose FC - Dunfermline Athletic -:-
03.07.2018 FC Gute - Hammarby IF -:-
13:00 SønderjyskE - FC Midtjylland -:-
13:00 Vendsyssel FF - AC Horsens -:-
17:30 Wolfsberger AC - Astra Giurgiu -:-
18:00 SV Wehen Wiesbaden - Wormatia Worms -:-
18:00 ASK Ebreichsdorf - FC Admira Wacker -:-
18:00 SKN St. Pölten - Floridsdorfer AC -:-
18:30 Rostocker FC - Hansa Rostock -:-
18:30 SV Mattersburg - Gyirmót SE -:-
19:00 SC Genemuiden - PEC Zwolle -:-
20:45 East Fife FC - Queen Of The South -:-
04.07.2018 F91 Dudelange - Fortuna Köln -:-
TV Neuler - 1. FC Heidenheim 1846 -:-
Berwick Rangers - Hibernian FC -:-
17:00 Hallescher FC - Wacker Nordhausen -:-
18:00 RSV Eintracht 1949 - Hertha BSC -:-
18:00 Rapid Wien - Slavia Praag -:-
18:30 Chemnitzer FC - 1. FC Union Berlin -:-
18:30 FSV 08 Bissingen - SG Sonnenhof Großaspach -:-
18:30 Arminia Ludwigshafen - 1. FC Kaiserslautern -:-
18:30 FC Luzern - FC Lugano -:-
18:30 RB Salzburg - FC Ufa -:-
18:30 ASV Fußgönheim - Karlsruher SC -:-
18:30 Hamburger SV - TuS Dassendorf -:-
19:00 VV Nieuw Buinen - FC Groningen -:-
19:00 SV Oberachern - SV Sandhausen -:-
19:00 Cercle Brugge - Sporting Lokeren -:-
19:30 HVV Laakkwartier - ADO Den Haag -:-
20:30 Aberdeen FC - Falkirk FC -:-
05.07.2018 Korona Kielce - Wisła Płock -:-
Arka Gdynia - Dinamo Boekarest -:-
FSV Reimlingen - 1. FC Heidenheim 1846 -:-
18:00 VfB Auerbach - FSV Zwickau -:-
18:00 SV Waldkirch - SC Freiburg -:-
18:00 Austria Wien - Shakhtar Donetsk -:-
18:00 SV Egg an der Günz - SpVgg Unterhaching -:-
18:00 FC Dingolfing - TSV 1860 München -:-
18:30 ASV Zirndorf - SpVgg Greuther Fürth -:-
18:30 Sturm Graz - Middlesbrough FC -:-
19:00 VfB Günnigfeld - MSV Duisburg -:-
19:00 Slovan Bratislava - CF América -:-
19:35 FC Schalke 04 - Southampton FC -:-
20:45 Queen's Park FC - Dumbarton FC -:-
06.07.2018 FC Utrecht - Ross County FC -:-
13:00 SønderjyskE - Randers FC -:-
15:30 FC Wacker Innsbruck - FC Basel -:-
17:00 SCR Altach - WSG Wattens -:-
18:00 FC Metz - SV Sandhausen -:-
18:00 FCM Traiskirchen - FC Admira Wacker -:-
18:00 Hallescher FC - FC Fredericia -:-
18:30 FC Helsingør - Hansa Rostock -:-
18:30 SV Mattersburg - 1. SC Znojmo -:-
19:00 Oud-Heverlee Leuven - Sint-Truidense VV -:-
19:00 Wolfsberger AC - Vitesse -:-
19:00 SVV'04 - FC Emmen -:-
19:00 SC Buitenboys - Almere City FC -:-
19:00 VV DTD - SC Cambuur -:-
20:30 Nairn County FC - Inverness CT -:-
20:45 Queen Of The South - Livingston FC -:-
07.07.2018 FC Lausanne-Sport - FC Sion -:-
Wisła Kraków - AS Monaco -:-
Lech Poznań - AEK Athene -:-
VV Sittard - Fortuna Sittard -:-
12:00 Eintracht Norderstedt - 1. FC Magdeburg -:-
12:00 TSV Buchbach - SpVgg Unterhaching -:-
12:00 Weiche Flensburg 08 - FC St. Pauli -:-
13:00 TSV Steinbach - Fortuna Köln -:-
13:00 Fulham FC - Crawley Town -:-
14:00 BSG Wismut Gera - FSV Zwickau -:-
14:00 Preußen Münster - SC Wiedenbrück -:-
14:00 Askania Bernburg - 1. FC Magdeburg -:-
14:30 FC Thun - FC Aarau -:-
14:30 't Fean '58 - FC Groningen -:-
14:30 Almelose Selectie - Heracles Almelo -:-
15:00 AFC Ajax - FC Nordsjælland -:-
16:00 Havant & Waterlooville - Portsmouth FC -:-
16:00 AFC Wimbledon - Reading FC -:-
16:00 RB Salzburg - FK Jablonec -:-
16:00 Dumbarton FC - Heart of Midlothian -:-
16:00 Forfar Athletic - Greenock Morton FC -:-
16:00 Shamrock Rovers - Celtic FC -:-
16:00 West Bromwich Albion - Barnet FC -:-
16:00 SV Gallneukirchen - LASK -:-
17:00 Scheveningen - ADO Den Haag -:-
17:00 Zeeuws Elftal - Feyenoord -:-
17:00 Madese Boys - NAC Breda -:-
17:00 FC Dalfsen - PEC Zwolle -:-
17:00 Diessense Selectie - Willem II -:-
18:00 VfB Lübeck - 1. FC Magdeburg -:-
18:00 FC Thun - FC Wil 1900 -:-
18:00 DZC '68 - De Graafschap -:-
18:00 SV Zulte Waregem - Sporting Lokeren -:-
18:00 ASK Ebreichsdorf - TSV Hartberg -:-
18:00 SKN St. Pölten - 1. FC Slovácko -:-
18:30 VOC Rotterdam - Sparta Rotterdam -:-
19:00 1. FSV Mainz 05 - VfB Ginsheim -:-
19:00 AFC Ajax - FCSB -:-
19:00 VV Emmen - FC Emmen -:-
19:00 SV Terwolde - Go Ahead Eagles -:-
19:00 Schouws Elftal - FC Dordrecht -:-
19:30 KFC VW Hamme - KV Mechelen -:-
20:00 Falkirk FC - Airdrieonians -:-
08.07.2018 VfL Osnabrück - Royal Antwerp FC -:-
Arka Gdynia - Zagłębie Lubin -:-
Sportfreunde Lotte - TSV Havelse -:-
KRC Genk - Valenciennes FC -:-
TSV Schliersee - SG Sonnenhof Großaspach -:-
RKC Waalwijk - Regioteam Waalwijk -:-
13:00 Esbjerg fB - AC Horsens -:-
14:00 1. FC Kaiserslautern - FC Ingolstadt 04 -:-
14:00 VfB Eichstätt - TSV 1860 München -:-
14:30 MSV Duisburg - FC Brünninghausen -:-
14:30 Hertha BSC - Westfalia Herne -:-
15:00 SV Meppen - Heracles Almelo -:-
15:00 St. Johnstone FC - Aberdeen FC -:-
16:00 Hibernian FC - Blackburn Rovers -:-
16:00 TSV 1860 Rosenheim - SpVgg Unterhaching -:-
16:00 FC Hanau 93 - SV Darmstadt 98 -:-
16:00 Chemnitzer FC - Dynamo Dresden -:-
17:00 FSV Erlangen-Bruck - 1. FC Nürnberg -:-
17:00 SC Lahr - SC Freiburg -:-
17:30 USV Gnas - Sturm Graz -:-
09.07.2018 PAOK Saloniki - FCSB -:-
18:00 Austria Wien - Arsenal Tula -:-
19:30 VV GOES - ADO Den Haag -:-
10.07.2018 Wisła Kraków - AEK Larnaca -:-
16:00 SL Benfica - Leeds United -:-
16:00 Kehler FV - SC Freiburg -:-
17:00 FC Eintracht Cuxhaven - Werder Bremen -:-
17:30 SV Zulte Waregem - RKC Waalwijk -:-
18:00 OSC Bremerhaven - Werder Bremen -:-
18:00 FC Basel - Wolverhampton Wanderers -:-
18:00 VfB Wissen - Fortuna Düsseldorf -:-
18:00 Kremser SC - SKN St. Pölten -:-
18:30 1. FC Neubrandenburg 04 - Hansa Rostock -:-
18:30 SV Wehen Wiesbaden - FC Pipinsried -:-
19:00 PEC Zwolle - SV Meppen -:-
19:00 Voorwaarts Twello - Go Ahead Eagles -:-
19:00 ASWH - SBV Excelsior -:-
19:30 VV WHS - ADO Den Haag -:-
19:30 VV Victoria '03 - NAC Breda -:-
20:00 CS Marítimo - Hull City -:-
20:45 Alloa Athletic - Falkirk FC -:-
20:45 Berwick Rangers - St. Johnstone FC -:-
11.07.2018 Spouwen-Mopertingen - Sint-Truidense VV -:-
Union St. Gilloise - KV Mechelen -:-
FC Pinzgau Saalfelden - FC St. Pauli -:-
04:00 Real Salt Lake - Eintracht Frankfurt -:-
13:30 Jiāngsū Sūníng - Southampton FC -:-
16:00 SG Sonnenhof Großaspach - WSG Wattens -:-
17:00 1. FC Lok Leipzig - FSV Zwickau -:-
17:00 FC Thun - FC Chiasso -:-
18:00 BSC Young Boys - Feyenoord -:-
19:00 Dongen - Willem II -:-
19:00 KV Oostende - FC Dordrecht -:-
19:00 KVC Westerlo - Sporting Lokeren -:-
19:00 Regioteam Kootstertille - SC Cambuur -:-
19:35 FC Schalke 04 - Hebei China Fortune FC -:-
20:45 Queen Of The South - Heart of Midlothian -:-
12.07.2018 SV Seligenporten - 1. FC Nürnberg -:-
Sturm Graz - FK Krasnodar -:-
18:00 MSV 1919 Neuruppin - Hertha BSC -:-
18:00 MSV Duisburg - Borussia Dortmund II -:-
18:30 FC Helsingør - Crystal Palace -:-
19:00 Rolder Boys - FC Emmen -:-
13.07.2018 1. FC Union Berlin - Preußen Münster -:-
Wisła Kraków - CFR Cluj -:-
12:00 Vitesse - Arsenal Tula -:-
16:00 Vitória Setúbal - SL Benfica -:-
17:00 1899 Hoffenheim - SpVgg Unterhaching -:-
18:00 VfB Lübeck - Bor. Mönchengladbach -:-
18:00 TuS Efringen-Kirchen - SC Freiburg -:-
18:00 Almere City FC - Ajax (amateurs) -:-
18:30 SV Ramlingen/Ehlershausen - Hannover 96 -:-
19:00 Austria Wien - Borussia Dortmund -:-
19:00 SSV Reutlingen - VfB Stuttgart -:-
19:00 FC Groningen - SV Meppen -:-
19:30 VVV-Venlo - St. George SC -:-
19:30 De Jonge Spartaan - ADO Den Haag -:-
20:00 FC Basel - Feyenoord -:-
20:00 Sporting Braga - Hull City -:-
20:00 Cork City - Burnley FC -:-
20:00 Taff's Well AFC - Cardiff City -:-
20:30 Lincoln City - Sheffield Wednesday -:-
20:45 Staines Town - Queens Park Rangers -:-
14.07.2018 FK Mladá Boleslav - Erzgebirge Aue -:-
Śląsk Wrocław - Slovan Liberec -:-
Korona Kielce - AEK Athene -:-
BSV Limburgia - Fortuna Sittard -:-
Lommel United - Sint-Truidense VV -:-
Jong PSV - Darlington FC -:-
Nooit Gedacht Geffen - FC Den Bosch -:-
11:00 RB Salzburg - Stade Rennes -:-
12:00 FC St. Gallen - Brighton & Hove Albion -:-
12:30 Reading FC - Fulham FC -:-
13:00 TSV Meerbusch - Fortuna Düsseldorf -:-
13:00 FC Wacker Innsbruck - FC Ingolstadt 04 -:-
14:00 1. FC Nürnberg - Hallescher FC -:-
14:00 Rot-Weiß Oberhausen - VfL Osnabrück -:-
14:00 SV Wehen Wiesbaden - Jahn Regensburg -:-
14:00 FC Oss - FC Dordrecht -:-
14:00 Sportfreunde Lotte - Werder Bremen II -:-
14:00 Braintree Town - Ipswich Town -:-
14:00 Notts County - Derby County -:-
14:00 PEC Zwolle - SBV Excelsior -:-
14:30 Heracles Almelo - FC Emmen -:-
15:00 FSV Zwickau - Dynamo Dresden -:-
15:30 AZ Alkmaar - Sporting Lokeren -:-
16:00 AFC Wimbledon - Queens Park Rangers -:-
16:00 Boreham Wood - Arsenal FC -:-
16:00 Port Vale FC - Blackburn Rovers -:-
16:00 Stevenage FC - Portsmouth FC -:-
16:00 NAC Breda - Sparta Rotterdam -:-
16:00 Swindon Town - West Bromwich Albion -:-
16:00 Accrington Stanley - Huddersfield Town -:-
16:00 Tranmere Rovers - Wigan Athletic -:-
16:00 RKVV Bergeijk - FC Eindhoven -:-
16:00 SV Brandevoort - Helmond Sport -:-
17:00 Grasshopper Club Zürich - SCR Altach -:-
17:00 LASK - 1. FC Heidenheim 1846 -:-
17:30 TSV Hartberg - TUS Bad Gleichenberg -:-
18:00 Cercle Brugge - AS Monaco -:-
18:00 RC Strasbourg - Dijon FCO -:-
18:45 TSV Havelse - Hannover 96 -:-
19:00 Sallands Streekteam - Go Ahead Eagles -:-
19:30 TSV Hartberg - SC Weiz -:-
15.07.2018 SC Paderborn 07 - Norwich City -:-
01:00 Philadelphia Union - Eintracht Frankfurt -:-
12:00 SSV Jeddeloh - VfL Osnabrück -:-
14:30 SV Zwätzen - FC Carl Zeiss Jena -:-
15:00 Cove Rangers - Aberdeen FC -:-
15:00 VfR Aalen - Stuttgarter Kickers -:-
16:00 Heracles Almelo - Jong Ajax -:-
16.07.2018 18:30 Halmstads BK - Crystal Palace -:-
17.07.2018 1. FC Union Berlin - Norwich City -:-
17:00 Rot-Weiß Oberhausen - Fortuna Köln -:-
18:00 Preußen Münster - SG Wattenscheid 09 -:-
18:30 FC Luzern - FC Rapperswil-Jona -:-
19:00 Union Lohne - SV Meppen -:-
19:00 AFC - Almere City FC -:-
19:00 KFC Uerdingen 05 - FC Eindhoven -:-
19:30 ADO Den Haag - FC Dordrecht -:-
20:30 Bradford City - Sheffield United -:-
20:30 Crawley Town - Ipswich Town -:-
20:45 Kidderminster Harriers - Burton Albion -:-
20:45 Wycombe Wanderers - Brentford FC -:-
20:45 St. Patrick's CYFC - Newcastle United -:-
18.07.2018 FC Ingolstadt 04 - SpVgg Unterhaching -:-
15:00 FC Emmen - Jong AZ Alkmaar -:-
16:00 Club Brugge KV - KV Mechelen -:-
18:00 SV Roßbach - Bayer Leverkusen -:-
18:00 FC Astoria Walldorf - SV Wehen Wiesbaden -:-
18:00 Dijon FCO - Fulham FC -:-
18:30 FV Illertissen - VfB Stuttgart -:-
19:00 Germania Halberstadt - 1. FC Magdeburg -:-
19:00 FC Wegberg-Beeck - Fortuna Düsseldorf -:-
19:00 FC Groningen - KFC Uerdingen 05 -:-
19:00 FC Den Bosch - MVV Maastricht -:-
19:00 Lommel United - Sporting Lokeren -:-
20:00 Bodmin Town - Cardiff City -:-
19.07.2018 15:00 Wolverhampton Wanderers - AFC Ajax -:-
17:00 FV Ravensburg - SC Freiburg -:-
17:00 SC Telstar - FC Dordrecht -:-
18:00 MSV Duisburg - Al Sadd -:-
20:45 Walsall FC - AFC Ajax -:-
20.07.2018 1. FC Kaiserslautern - Dynamo Dresden -:-
04:00 CF América - Manchester United -:-
16:00 Heracles Almelo - Sportfreunde Lotte -:-
18:00 TSG Balingen - Stuttgarter Kickers -:-
19:00 SC Verl - Arminia Bielefeld -:-
19:00 Go Ahead Eagles - SBV Excelsior -:-
19:00 De Graafschap - SC Cambuur -:-
19:00 FC Eindhoven - Roda JC Kerkrade -:-
19:30 FC Volendam - Almere City FC -:-
20:00 Torquay United - Cardiff City -:-
20:45 Macclesfield Town - Burnley FC -:-
20:45 Curzon Ashton - Burnley FC -:-
21.07.2018 Würzburger Kickers - 1. FC Nürnberg -:-
Bor. Mönchengladbach II - Fortuna Köln -:-
NAC Breda - Sheffield Wednesday -:-
Stoke City - Hamburger SV -:-
SV Meppen - Hamburger SV -:-
03:00 Manchester City - Borussia Dortmund -:-
14:00 BFC Dynamo - FC Carl Zeiss Jena -:-
14:00 Preußen Münster - Heracles Almelo -:-
14:00 Jahn Regensburg - SpVgg Unterhaching -:-
14:00 SV Meppen - Stoke City -:-
14:30 Gemert - Helmond Sport -:-
15:00 SG Sonnenhof Großaspach - VfB Stuttgart -:-
15:00 FC Groningen - FC Emmen -:-
15:00 Sportfreunde Siegen - Bayer Leverkusen -:-
15:30 Bayern München - Paris Saint-Germain -:-
16:00 De Treffers - VVV-Venlo -:-
16:00 Schwarz-Weiß Essen - FC Schalke 04 -:-
16:00 Swindon Town - Portsmouth FC -:-
16:00 Cheltenham Town - Birmingham City -:-
16:00 Ballyclare Comrades - Glentoran Belfast -:-
16:00 Oxford United - Crystal Palace -:-
16:00 Notts County - Leicester City -:-
16:00 Brighton & Hove Albion - AFC Wimbledon -:-
16:00 sc Heerenveen - Panathinaikos -:-
17:00 1899 Hoffenheim - Queens Park Rangers -:-
17:00 Hannover 96 - PEC Zwolle -:-
17:00 ADO Den Haag - FC Oss -:-
18:00 Sevilla FC - SL Benfica -:-
18:00 Oud-Heverlee Leuven - KAA Gent -:-
18:30 FC Sochaux - Dijon FCO -:-
22.07.2018 14:00 1. FC Lok Leipzig - Hallescher FC -:-
14:30 SV Zulte Waregem - AZ Alkmaar -:-
16:00 Lincoln City - Blackburn Rovers -:-
22:00 Liverpool FC - Borussia Dortmund -:-
23:00 San Jose Earthquakes - Manchester United -:-
23.07.2018 13:00 Perth Glory - Chelsea FC -:-
20:45 Preston North End - Burnley FC -:-
24.07.2018 19:00 Heracles Almelo - FC Volendam -:-
19:00 Wuppertaler SV - Bayer Leverkusen -:-
19:00 De Graafschap - FC Groningen -:-
19:00 GVVV - FC Den Bosch -:-
20:30 Solihull Moors - Burton Albion -:-
20:45 Stevenage FC - Crystal Palace -:-
20:45 Hull City - Newcastle United -:-
20:45 Brighton & Hove Albion - Charlton Athletic -:-
20:45 Milton Keynes Dons - Ipswich Town -:-
25.07.2018 01:00 Juventus - Bayern München -:-
18:00 SSV Markranstädt - 1. FC Magdeburg -:-
18:30 SV Sandhausen - VfB Stuttgart -:-
19:00 FC Gütersloh - Arminia Bielefeld -:-
19:00 Heracles Almelo - Almere City FC -:-
19:00 FC Twente - FC Emmen -:-
19:00 SC Cambuur - Jong Vitesse -:-
20:00 Chesterfield FC - Wigan Athletic -:-
20:45 Stoke City - Wolverhampton Wanderers -:-
20:45 Coventry City - Derby County -:-
26.07.2018 02:00 Borussia Dortmund - SL Benfica -:-
02:00 Manchester City - Liverpool FC -:-
04:00 AS Roma - Tottenham Hotspur -:-
05:00 AC Milan - Manchester United -:-
13:30 Atlético Madrid - Arsenal FC -:-
20:30 Whitby - Hull City -:-
27.07.2018 19:00 Arminia Bielefeld - Werder Bremen -:-
20:45 Doncaster Rovers - Sheffield United -:-
28.07.2018 Fortuna Sittard - Bayer Leverkusen -:-
FC Porto - Newcastle United -:-
FC St. Pauli - Stoke City -:-
13:30 Arsenal FC - Paris Saint-Germain -:-
14:00 Derby County - Wolverhampton Wanderers -:-
14:00 SV Deckenpfronn - Stuttgarter Kickers -:-
14:00 Dynamo Dresden - Aston Villa -:-
14:30 FC Volendam - FC Dordrecht -:-
14:30 NAC Breda - SBV Excelsior -:-
15:00 IJsselmeervogels - De Graafschap -:-
15:30 Queens Park Rangers - 1. FC Union Berlin -:-
16:00 Accrington Stanley - Blackburn Rovers -:-
16:00 Brentford FC - Watford FC -:-
16:00 Birmingham City - Brighton & Hove Albion -:-
16:00 Reading FC - Crystal Palace -:-
16:00 Hartlepool United - Middlesbrough FC -:-
16:00 Luton Town - Notts County -:-
16:00 PEC Zwolle - Levante UD -:-
17:00 Chelsea FC - Sevilla FC -:-
17:00 1899 Hoffenheim - sc Heerenveen -:-
17:30 TuS Ergenzingen - Stuttgarter Kickers -:-
19:00 SL Benfica - Juventus -:-
23:00 Manchester United - Liverpool FC -:-
29.07.2018 01:00 Bayern München - Manchester City -:-
05:00 FC Barcelona - Tottenham Hotspur -:-
12:00 FK Haugesund - SK Brann -:-
14:30 Feyenoord - Levante UD -:-
14:30 Montpellier HSC - Burnley FC -:-
15:00 Erzgebirge Aue - FC Schalke 04 -:-
15:00 Bor. Mönchengladbach - FC Ingolstadt 04 -:-
30.07.2018 13:30 Paris Saint-Germain - Atlético Madrid -:-
18:30 Werder Bremen - VVV-Venlo -:-
31.07.2018 19:00 Heracles Almelo - Rosenborg BK II -:-
19:00 Al Jazira Club - FC Eindhoven -:-
19:00 SK Londerzeel - KV Mechelen -:-
19:30 OJC Rosmalen - FC Den Bosch -:-
20:00 ASWH - FC Dordrecht -:-
01.08.2018 02:00 Manchester United - Real Madrid -:-
02:30 Tottenham Hotspur - AC Milan -:-
03:30 FC Barcelona - AS Roma -:-
19:00 Chelsea FC - Inter -:-
20:45 Leicester City - Valencia CF -:-
03.08.2018 14:30 Jong FC Utrecht - Almere City FC -:-
19:00 Roda JC Kerkrade - FC Den Bosch -:-
04.08.2018 1. FC Nürnberg - Bologna FC -:-
13:00 NAC Breda - Manchester City U23