Heracles door Almeloos kwartiertje langs ADO

De derde driepunter van het seizoen is binnen voor Heracles Almelo. De ploeg van trainer John Stegeman begon zondagmiddag tegen ADO Den Haag dramatisch, maar een ijzersterk kwartier voor de rust leverde de ploeg een 3-1 zege op.
In het eerste half uur had Heracles helemaal niets in te brengen tegen een overheersend ADO. De bezoekers stonden dikverdiend op een 0-1 voorsprong door een treffer van Mathias Gehrt. De Deense middenvelder zag hoe Mike van Duinen zich knap op de been hield en laag voorgaf, waarna het voor hemzelf een koud kunstje was om binnen te tikken. ADO vergat vervolgens de doodsteek uit te delen, waardoor de thuisploeg op de been bleef.
Na 33 minuten vond Heracles het hoog tijd worden om de schroom van zich af te gooien. Dat deed met name Oussama Tannane. De linksbuiten besloot uit te wijken naar de rechterflank om daar handig een ADO-speler te passeren en de combinatie aan te gaan met Iliass Bel Hassani. Eenmaal het leer weer voor zijn voeten schoof de dribbelaar keurig voorbij Martin Hansen (1-1).
Nog geen tien minuten na de 1-1 kwam Heracles zelfs op voorsprong toen Bryan Linssen de diepgaande Thomas Bruns wist te bereiken. Laatstgenoemde controleerde goed en rondde keurig af (2-1). Het feest was compleet toen in de 44e minuut ook de 3-1 binnenviel. Wederom was het Linssen met de assist en wederom was het Tannane die het net vond. De aanvaller schoof keurig voorbij Hansen en tekende daarmee voor zijn tweede van de middag.
Na de theepauze vergat Heracles meerdere malen het duel volledig in het slot te gooien door de 4-1 in het netje te leggen. Daardoor kon ADO in de slotfase nog een offensief op gang brengen, maar ook daar kwam het amper van. De bezoekers leken de handdoek al in de ring te hebben geworpen nog voor de start van het Haags kwartiertje. Hierdoor voetbalde de thuisploeg het duel simpel uit en boekte het de derde driepunter van het seizoen.
Door: Joey Knobben
