"Ik vind Ajax niet zoveel beter dan Feyenoord"

Mario Been kijkt reikhalzend uit naar De Klassieker tussen Ajax en Feyenoord die aanstaande zondag wordt gespeeld. De oud-trainer van de Rotterdammers ziet kwalitatief weinig verschil tussen de twee ploegen en verwacht veel van Feyenoord.
"Ik heb voor de Klassieker enorm veel verwachtingen van de Rotterdamse kant. Ik vind Ajax helemaal niet zoveel beter dan Feyenoord. Qua spelniveau zie ik geen verschil van acht punten. Daarom acht ik Feyenoord zeker niet kansloos", zegt Been in gesprek met De Telegraaf. "Het is ook een kwestie van moeten voor Feyenoord, want bij een nederlaag acht ik ze kansloos voor de bovenste twee plaatsen en zullen ze alle zeilen moeten bijzetten om derde te worden."
Been, die in zijn carrière als trainer en profvoetballer ook veel Klassiekers meemaakte, vertelt wat hij het mooiste aan de wedstrijden tussen Ajax en Feyenoord vindt. "Als je mij vraagt wat ik als speler én als trainer altijd het mooiste heb gevonden aan de Klassieker, dan is dat eigenlijk de aanloop ernaartoe. De beleving bij de supporters voor deze wedstrijd is zó groot. Die rivaliteit maakt deze wedstrijd ook zo speciaal en dan bedoel ik niet met elkaar knokken of dat soort zaken, maar twee supportersgroepen die tegen elkaar op zingen en hun ploeg steunen. Daarom is het zo jammer dat er tegenwoordig geen supporters van beide clubs bij kunnen zijn."
De oud-Feyenoorder blikt ook even terug op zijn eigen ervaringen in De Klassieker. "In mei 1987 speelden we in het Olympisch Stadion tegen Ajax, dat net daarvoor de Europa Cup II had gewonnen. Voor de wedstrijd gingen ze even een ereronde lopen met die beker. Dat vonden wij niet zo leuk. Dat werkte voor ons als een rode lap op een stier", vertelt Been. Feyenoord won die dag met 1-3, Been scoorde de derde treffer van de Rotterdammers. "Ik scoorde vrij veel tegen Ajax, ook in Rotterdam. Het jaar ervoor wisten we ook te winnen in Amsterdam, ook al beleefden we als club een mindere fase na de landstitel van 1984."
