Murić: "Meer duels, meer goals, meer assists"

Robert Murić wil zichzelf de komende periode verbeteren bij Ajax. De aanvaller maakte dit seizoen zijn eerste minuten op de Nederlandse velden. Dat deed de Kroatische belofte bij Jong Ajax in de Jupiler League.
De aanvaller kende een lastige start in Nederland, aangezien hij vanwege problemen rondom zijn transfer lang niet in actie kwam voor zijn definitieve overgang. "Ik heb zeven maanden niet gevoetbald voor mijn komst naar Ajax, dus ik heb wedstrijdritme nodig. Voor mij is het belangrijk om zoveel mogelijk wedstrijden te spelen." Murić kwam tot zeventien duels in de Jupiler League en met Ajax A1 kwam hij zes keer uit in de Youth League.
De negentienjarige flankspeler weet heel goed wat zijn statistieken zijn. "Ik had vorig seizoen drie doelpunten en vier assists in de Jupiler League, maar ik wil meer wedstrijden spelen, meer goals maken en meer assists leveren, altijd." De Kroaat is strijdlustig: "Ik werk hard om me in de kijker te spelen bij het eerste elftal en ga alles geven om mijn debuut te maken."
Murić traint inmiddels al langer mee met het eerste elftal van de Amsterdammers, maar tot een debuut in de hoofdmacht kwam het nog niet voor het talent. Dit komt onder andere door de taalbarrière. Murić is de Nederlandse of Engelse taal nog niet machtig en kan daardoor niet goed communiceren met zijn medespelers.
"Ik werk elke dag aan mijn Engels en aan mijn Nederlands", laat de rechtsbuiten weten. Daarnaast houdt hij ook contact met de hoofdtrainer. "Ik praat een beetje met Frank de Boer over mijn toekomst bij de club." Murić staat nog tot medio 2018 onder contract bij Ajax, waardoor de negentienjarige Kroaat alle tijd heeft om tot zijn debuut te komen. Op welke positie dat gaat gebeuren, maakt Murić niet uit. "Ik kan overal spelen. Linksbuiten, rechtsbuiten of in het centrum. Het maakt me niet uit, ik wil gewoon spelen."
Door: Jos Boesveld
