De Boer lyrisch: "Onmisbaar als nummer 10"

Tegen Excelsior stond Arkadiusz Milik in de spits, tegen Celtic mocht Davy Klaassen het proberen. Frank de Boer is zoekende naar zijn ideale spits, maar ziet ook in dat Klaassen onmisbaar is geworden op het middenveld van Ajax.
De Amsterdammers staan momenteel bovenaan in de Eredivisie en de positieve resultaten in Nederland gaan gepaard met de opstand van de blonde middenvelder als aanvoerder van Ajax. "Davy is voor ons heel belangrijk als middenvelder. Dat voelt het team ook", vertelt De Boer aan Ajax TV.
De oefenmeester bekijkt vaak per wedstrijd waar op het veld hij zijn spelers nodig heeft, waardoor het heel goed mogelijk is dat Klaassen vaker wordt opgesteld in de punt van de aanval. "Dat zal misschien nog wel gebeuren, maar zijn beste plek is achter de spits. Vooralsnog is hij onmisbaar als nummer 10."
Ajax mag dan bovenaan staan in de Eredivisie, het Amsterdamse publiek is niet snel tevreden. Vooral het spel dat de onttroonde landskampioen op de mat legt, ligt niet goed bij de fans. "Maar ik zie ook dingen die wél goed gaan", pareert De Boer de kritiek. "We krijgen weinig goals tegen en de spirit in het team is prima. Het is een kwestie van tijd voordat we sprankelende momenten gaan tonen", aldus een hoopvolle trainer.
