20.11.2015 16:16

De Boer weet nog niet of revolutie gelukt is

Frank de Boer staat koortsachtig aan de zijlijn tijdens De Klassieker. Bij winst op Feyenoord staat Ajax vier punten los in de Eredivisie. (08-11-2015)
Frank de Boer staat koortsachtig aan de zijlijn tijdens De Klassieker. Bij winst op Feyenoord staat Ajax vier punten los in de Eredivisie. (08-11-2015)

Frank de Boer ergert zich aan de kritiek die 'de Fluwelen Revolutie' nu krijgt. Critici zijn van mening dat het nieuwe beleid heeft gefaald, maar De Boer geeft aan dat dat nog niet beoordeeld kan worden.

Op de website van Ajax legt hij zijn visie uit. De trainer laat weten dat het resultaat van de revolutie nog niet zichtbaar is, omdat die spelers nog niet zijn doorgebroken in het eerste elftal. "Iedereen denkt bijvoorbeeld dat Jaïro Riedewald en Riechedly Bazoer van de revolutie zijn, maar dat is niet zo. Donny van de Beek, Abdelhak Nouri en Vaclav Cerny zijn meer van die generatie. Dan moeten we pas beoordelen of het nut heeft gehad", aldus de oefenmeester die daarmee wil aangeven dat hij ook nog niet weet of het beleid heeft gefaald of dat het geslaagd is.

De Boer is ook reëel. Hij denkt dat een Nederlandse club voorlopig geen Europese prijs wint. "Je moet accepteren dat je te maken krijgt met schommelingen in de prestaties. De ene keer is het hosanna, de andere keer kommer en kwel. Dat heb ik al vier, vijf jaar meegemaakt. Mensen denken nog steeds dat we even de Champions League gaan winnen, maar dat is gewoon niet meer zo", aldus De Boer. "Wij kunnen niet concurreren met grote competities. Dat soort clubs kunnen vijftig of zeventig miljoen neerleggen voor een speler."

Eredivisiepoule
Nieuws: Voetbal Headlines.nl | Voetbal Headliner