21.11.2015 09:16

KNVB geeft Jonk drie weken voor verdediging

De KNVB heeft besloten om het conflict tussen Ajax en hoofd jeugdopleiding Wim Jonk niet via een spoedarbitrage te behandelen. Ajax vroeg hierom, maar Jonk krijgt drie weken de tijd om zijn verdediging uiteen te zetten. Op 10 december moet de advocaat van Jonk alle informatie hebben aangeleverd.

Dit meldt De Telegraaf zaterdagochtend. Door de beslissing van de Nederlandse voetbalbond blijft Jonk twee kansen houden om zijn baan bij de Amsterdamse formatie te behouden. Zoals altijd kan Jonk de arbitragezaak tegen Ajax winnen, maar omdat de KNVB geen haast maakt met de zaak, kan de ledenvergadering ook uitkomst bieden.

Deze vergadering vindt plaats op 17 december en de leden van Ajax kunnen besluiten om de bestuursraad van Ajax weg te stemmen. Gebeurt dit, dan is de gang naar het rechtssysteem niet meer nodig, aangezien de beslissing om Jonk te ontslaan geen draagkracht meer heeft binnen het bestuur van Ajax.

De Amsterdammers willen van Jonk af, aangezien de hoofd jeugdopleiding niet kan samenwerken met leden van het technische hart. Als verweer stelde Jonk dat hij meer dan eens heeft aangegeven dat de taken van de leden van het technisch hart dusdanig onduidelijk en overlappend zijn, dat samenwerken nagenoeg onmogelijk is.

Eredivisiepoule
Nieuws: Voetbal Headlines.nl | Voetbal Headliner