09.01.2016 09:32

Feyenoord vreest PSV-thuis: "Kan cruciaal zijn"

Volgende week trapt Feyenoord de tweede seizoenshelft af tegen PSV. Met vijf punten achterstand op koploper Ajax en twee op de Eindhovenaren, is een zege broodnodig voor de Rotterdammers, zo weet ook trainer Giovanni van Bronckhorst.

"Als we niet winnen, dan wordt het gat met PSV groot. En als Ajax wél wint van ADO, dan staan we op een forse achterstand. Het wordt een heel belangrijke wedstrijd, die zelfs cruciaal kan zijn", zo stelde de oefenmeester van de Rotterdammers tegenover het Algemeen Dagblad.

Hij denkt dat PSV en Ajax grotere stappen hebben gemaakt dit seizoen dan zijn ploeg. "En dan met name omdat ze in Europa stappen hebben gezet. Dat extraatje missen wij en dat is een gemis. En als de competitie straks in de eindfase komt, wordt de druk groter. Ajax en PSV maakten dat de laatste jaren mee, die spelers weten wat dat betekent. Dat gevoel hebben niet veel spelers van Feyenoord. Ik zie het ontbreken van Europees voetbal toch meer als een gemiste kans om ervaring op te doen.''

Ook het povere spel van de laatste weken kwam ter sprake. "We werken eraan. Maar Feyenoord heeft veel nieuwe spelers, zelfs een compleet nieuwe voorhoede. Simon Gustafson is erbij gekomen, die speelde in Zweden voor drieduizend toeschouwers en nu staat hij opeens in een volle Kuip. De druk is anders dan bij andere clubs in Nederland. De media zitten er bovenop. Dat zijn aspecten waar spelers aan moeten wennen", besloot Van Bronckhorst.

De kraker tegen PSV staat op 17 januari op de agenda, wanneer er om 14:30 uur afgetrapt wordt in De Kuip.

Eredivisiepoule
Nieuws: Voetbal Headlines.nl | Voetbal Headliner