08.05.2016 16:29

Excelsior bereikt handhaving via winstpartij

Er staan volgend seizoen drie Rotterdamse clubs in de Eredivisie. Naast Feyenoord en promovendus Sparta is ook Excelsior zeker van een extra jaar op het hoogste voetbalniveau. Het won zondag met 2-0 van SC Cambuur en hield daarmee de vijftiende plaats in bezit. Willem II is samen met De Graafschap veroordeeld tot het spelen van de nacompetitie.

Excelsior pakte al heel snel de broodnodige voorsprong, waarmee rechtstreekse handhaving een feit zou zijn. Tom van Weert kreeg te veel ruimte op weg naar de zestien en schoot loepzuiver binnen via de binnenkant van de linkerpaal: 0-1. Vervolgens gaven de Rotterdammers de wedstrijd uit handen, maar SC Cambuur bracht doelman Tom Muyters nauwelijks in de problemen. Een harde volley van Sjoerd Overgoor eindigde recht in de handen van de goalie, verder kwam de degradant niet.

Ook in de tweede helft begon Excelsior goed, maar opnieuw liet de ploeg SC Cambuur in het spel komen. Omdat Willem II op een voorsprong was gekomen tegen Roda JC was elke misstap van Excelsior fataal in Leeuwarden, maar Kevin Vermeulen maakte aan alle onzekerheid een einde. Brandley Kuwas bediende spits Van Weert op geweldige wijze met de buitenkant van de voet. De aanvalsleider was vervolgens niet zelfzuchtig, hij legde af en liet Vermeulen scoren. Hierdoor was de degradatiestrijd tussen de Kralingers en Willem II beslist. De Rotterdammers eindigen op een punt van Willem II op de vijftiende plek en spelen volgend seizoen dus in de Eredivisie.

Door: Jos Boesveld

Eredivisiepoule
Nieuws: Voetbal Headlines.nl | Voetbal Headliner