10.07.2014 10:31

Huntelaar wil derde worden

Het Nederlands elftal werd woensdagavond uitgeschakeld door Argentinië. Daardoor wacht zaterdag een wedstrijd om de derde plek met Brazilië. Daar zit Klaas Jan Huntelaar niet op te wachten.

"Laatst hebben we natuurlijk gewonnen en deze verloren. Zo gaat dat in de sport. Je kan winnen en verliezen. Daarom is het ook zo intens. Maar dit is de mindere kant", vertelt de spits aan de NOS. Huntelaar hoefde zelf niet aan te leggen voor een strafschop. "Ik was nummer vijf. Maar uiteindelijk mocht het niet zo zijn."

"Normaal gesproken, qua statistieken, wint meestal de ploeg die begint. Daarom zijn we ook begonnen. Ron, die een fantastische pot heeft gespeeld en een heel sterk toernooi heeft gespeeld, had de mentaliteit om een penalty te nemen. Jammer genoeg dat 'ie er dan niet ingaat. Zeker ook voor hem."

Huntelaar was niet bezig met het feit dat Tim Krul niet meer kon invallen toen hij in het veld kwam. "Ik wist wel dat ik derde wissel was, maar ik was alleen maar bezig om wedstrijd te winnen. Eerst binnen negentig minuten. Ik kwam er in verlenging in, dan probeer je hem dan te winnen."

Zaterdag neemt Nederland het in de troostfinale op tegen Brazilië. "Als je op het veld staat wil je altijd winnen. Maar de hele sfeer is weg. Voor je gevoel ook. De energie die in het toernooi zat, daar voel je in een keer de bodem in verdwijnen. Maar je wil uiteindelijk ook derde worden en geen vierde, daar ga je alles voor geven."

Eredivisiepoule
Nieuws: Voetbal Headlines.nl | Voetbal Headliner