RB Leipzig eindigt onderaan in imagostudie

De entree van RB Leipzig in de Bundesliga is weinig mensen ontgaan. De jongste Duitse profclub pakte vier punten uit twee wedstrijden, waaronder een indrukwekkende zege tegen Borussia Dortmund afgelopen zaterdag.
Normaliter heeft het voetbalpubliek wel sympathie voor promovendi die met fris, aanvallend voetbal sensatie schoppen. In dit geval ligt dat echter anders. Een studie naar de vraag welke Duitse club het sterkste merk is laat weinig ruimte voor duidelijkheid over. De club van Red Bull eindigt in het halfjaarlijkse onderzoek van de TU Braunschweig als laatste van alle Bundesligaclubs en slechts vier clubs in de 2. Bundesliga eindigen nog onder Leipzig.
De wetenschappers in Braunschweig zien wel progressie in het imago van de club, die bij het onderzoek in het voorjaar nog helemaal als laatste uit de bus kwam. "RasenBallsport Leipzig verbetrt duidelijk zijn merksterkte en is ook in deze lijst promovendus", aldus David Woisetschläger, een van de onderzoekers over de club van Red Bull-topman Dietrich Mateschitz.
