Van Hooijdonk rekent op Kâzım-Richards

Pierre van Hooijdonk verwacht donderdagavond tijdens het Europe League-duel tussen Feyenoord en Standard Luik veel van Colin Kâzım-Richards. De oud-spits denkt dat de Rotterdammers in De Kuip zullen winnen en er een belangrijke rol weggelegd zal zijn voor de Turkse aanvaller.
Het Europa League-duel met Standard Luik kan gerust als cruciaal worden beschouwd. De verwachting is dat de Rotterdammers samen met de Belgische club zal strijden om de tweede plek in Groep G en derhalve mag Feyenoord geen misstap begaan in De Kuip. "Ik denk dat Feyenoord vanavond gaat winnen. Feyenoord moet proberen te blijven voetballen, voorkomen dat het een bokswedstrijd wordt. Die Belgische ploegen zijn over het algemeen fysiek veel sterker dan Nederlandse ploegen. Vecht je gevechten uit waar het moet, maar verder blijven voetballen", aldus Van Hooijdonk.
"Ik denk dat Feyenoord aan Kâzım-Richards' fysiek veel kan hebben. Hij gaat ook een keer scoren. Ik houd het op 2-1 voor Feyenoord", laat Van Hooijdonk, tegenwoordig (jeugd)trainer en voetbalanalist, weten aan Helden Online. "Naast Richards verwacht ik veel van Jens Toornstra, Karim El Amhadi en Jordy Clasie, de jongens met veel Eredivisie-ervaring. Vooral Toornstra bevalt me heel goed, ik denk dat ook hij vanavond gaat scoren."
Van Hooijdonk heeft begrip voor de keuzes van Fred Rutten. De Feyenoord-trainer heeft Joris Mathijsen en Ruben Schaken niet meer nodig en hij zette Jean-Paul Boëtius en Tonny Vilhena de laatste competitiewedstrijd tegen Go Ahead Eagles (0-4 winst) op de bank. "Joris Mathijsen is een op en top prof, als Rutten hem nodig heeft, dan zal hij er staan. Dat hij er nu buiten valt, is niet zo gek. Voor Ruben Schaken is het zuur, maar andere jongens doen het gewoon goed. Voor Jean-Paul Boëtius is het zaak dat hij spielerei omzet in zakelijk voetbal. Onder aan de streep telt hoeveel goals, assist, schoten op doel en bruikbare voorzetten je geeft. Als hij dat zakelijke aan zijn spel toevoegt, dan kan hij een hele goede worden."
