Vitesse en Zulte bij vier verdedigend zwakste teams


Vitesse en SV Zulte Waregem behoren tot de ploegen met de meeste tegentreffers in de Europa League. Beide ploegen, die aan de eerste twee ontmoetingen met Lazio Roma en OGC Nice nul punten overhielden, treffen elkaar donderdagavond in het Regenboogstadion.
De Belgen doen het nog net iets minder goed dan de Arnhemmers, daar Essevee al zeven tegentreffers incasseerde: 3,5 goals tegen per wedstrijd. Alleen Vardar Skopje deed het nog slechter, die ploeg zag Zenit St. Petersburg en Rosenborg BK in de eerste twee duels al acht keer scoren. Vitesse kreeg zes tegentreffers, een gemiddelde van drie goals per duel.
- Vardar Skopje: 8 tegentreffers
- SV Zulte Waregem: 7 tegentreffers
- Austria Wien: 7 tegentreffers
- Vitesse: 6 tegentreffers
- HNK Rijeka: 5 tegentreffers
Vitesse vs. Belgische clubs
Vitesse speelde in het verleden slechts twee keer tegen een Belgische ploeg. KV Mechelen was in het seizoen 1992/1993 beide keren de tegenstander in de UEFA Cup. In de uitwedstrijd was Phillip Cocu tijdens de 0-1 zege de enige doelpuntenmaker, terwijl John van den Brom de matchwinner werd in het thuisduel 1-0.
